Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Proč používat stativ na mobil

Stativy na mobily jsou užitečné pro držení telefonu pevně a bezpečně v jakékoliv poloze. Pomáhají také stabilizovat obraz, což je obzvláště důležité pro vysoce kvalitní videa. Stativy na mobily také umožňují snadné nastavení a úpravu různých typů záběrů, což je velmi užitečné pro profesionální videa.


Hlavní účel stativu

Nejdůležitějším faktorem při výběru stativu na mobil je jeho stabilita. Je důležité si pořídit pevný stativ na mobil, který bude držet mobil v pozici, do které jej nastavíte. Dále byste měli zvážit, jak snadno se stativ skládá a přenáší. U některých stativů je možné je složit do kompaktního balíčku pro snazší přenos. Také byste se měli ujistit, že stativ je vybaven patřičnými konektory, abyste mohli připojit mobil. Na trhu existují stativy, které jsou vhodné pro různé druhy mobilních telefonů, takže se ujistěte, že vybíráte správný pro váš model.

 

Typy stativů

Pevné stativy na mobil jsou vybaveny pevnou nohou, která pomáhá udržovat telefon v požadované poloze. Selfie tyče jsou lehčí a kompaktní, skládají se do malého balíčku a jsou snadno přenosné. Stativy na sklopnou nohu mají sklopnou nohu, která umožňuje snadnou regulaci výšky a úhlu. Gorillapod stativy mají netradiční design a jsou velmi univerzální a mají výměnné části, které umožňují použít stativ s různými typy zařízení. Také jsou malé a kompaktní a jsou vhodné pro fotografování a natáčení na cestách.

 

Jak fotit mobilem

Stativ vám umožňuje stabilizovat telefon a minimalizovat otřesy, což vede k ostřejším a kvalitnějším fotografiím. Správné upevnění telefonu na stativ je také klíčové. Použijte držák pro mobilní telefon, který je součástí stativu, a pevně zacvakněte telefon do správné pozice. Dalším užitečným tipem je použití časovače na telefonu nebo aplikace pro ovládání fotoaparátu. To vám umožní fotografovat bez dotyku telefonu a minimalizovat tak pohyb, který by mohl ovlivnit ostrost snímku.

 

Měníte stativ za lepší?

Trh se stativy se neustále posouvá, vyrábí se stativy z lehčích materiálů s různými funkcemi, například snadnější a rychlejší montování apod. Při koupi nového stativu si přečtěte recenze, abyste si nekoupili zajíce v pytli. Často jsou na trhu nekvalitní stativy, které pak neplní svou funkci. Rychleji se rozbíjí a může vám z nich telefon i vypadnout. Nakupujte tak vaše příslušenství k mobilu ve specializovaných obchodech.

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 02.06.2023


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.