Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Prodlužte si léto aneb super místa pro podzimní dovolenou

Nechcete se mačkat na dovolené s řadou dalších turistů? Chcete si ji naopak dosyta užít? Prodlužte si léto a na dovolenou se vydejte na podzim. Kde bude pořád krásně?

 

 

 

 

Kde strávit podzimní dovolenou?

I když u nás bude léto minulostí, jinde sezóna teprve začíná. Nejen že si užijete klidnou dovolenou, navíc ještě ušetříte. Kam si koupit letenku?


Kanárské ostrovy

Jinak také ostrovy věčného jara. Moře je na podzim maličko chladnější, teplota vzduchu je ale stále příjemná. Pokud vás nelákají vzdálené destinace a chcete se vyhnout tropickým teplotám, Kanáry jsou ideální volbou.

Fuerteventura, Tenerife i Gran Canaria zvou k lenošení na pláží i k toulkám přírodou.

 

Fuerteventura

 

Egypt

Leží v subtropickém pásmu severní Afriky a rozeznávají tu tři roční období:

  • Zima – 15.listopad – 15.březen

  • První léto, které trvá od 15.března do poloviny července.

  • Druhé léto – od druhé poloviny července do 15.listopadu.

Země pyramid láká na all inclusive dovolenou za rozumné peníze. Odpočiňte si na plážích, potápějte se ke korálovým útesům, vydejte se do pouště na hřbetu velblouda. Dovolená plná nevšedních zážitků už volá.

 

Egypt

 

Thajsko

Deštivá sezóna je nevyzpytatelná, proto je lepší se do Thajska vydat až koncem října, kdy končí období dešťů. Teplota dosahuje krásných 30° C, moře mívá nádherných 27° C. Kdo chce obdivovat nedotčenou přírodu, poznat jinou kulturu, měl by se vydat do Thajska.

Překvapí Vás pohostinnost místních obyvatel. Vynechat byste neměli návštěvu Bangkoku, národního parku Ang Thong nebo Khao Sok ani další oblíbená destinace Phuket.

 

Phuket

 

Srí Lanka

Národní parky, laguny, zamotané vodní toky, sloni, čajové plantáže – to je jen krátký výčet důvodů, proč přežít dlouhý let a podzimní dovolenou strávit na Srí Lance. Vydejte se do místních rybářských vesniček, poznejte život domorodců. Až budete plni nových zážitků, vychutnejte si klid a romantiku zdejších pláží.

 

Srí Lanka

 

Dominikánská republika

Teploty i počasí jsou poměrně stálé, takže kdo si chce užít tepla a sluníčka, zamíří do Dominikánské republiky, která láká stále víc a víc turistů. Kromě teplého moře stojí za návštěvu hlavní město Santo Domingo. Poznejte zdejší obyvatel, projděte si obchůdky, nebo nejstarší katedrálu v zemi. Do života rybářů můžete nahlédnout ve vesničce Cabarete.

 

Santo Domingo

 

Kapverdy

Ostrovy Zeleného mysu lákají bílým pískem na pláži, nezaměnitelnou domorodou kulturou a all-inclusive za rozumnou cenu. Program bude rozmanitý. Vyšplhejte na horu, zalenošte si na pláži, vyšlápněte na vulkán. Chcete vidět jednu z největších populací želv na světě? Ostrov Boa Vista by měl být vaším cílem. I na podzim se teploty pohybují mezi 26-30°C.

 

Boa Vista

 

Zanzibar

Exotický ostrov v Indickém oceánu s kouzelnými resorty, bílými plážemi a průzračnou vodou. Ráj, kterému se jen těžko odolává. Již ve středověku se proslavil skrz koření. Až vás přestane bavit šnorchlování, vydejte se obdivovat háje muškátovníků, skořicovníků i pepřovníků. Poznejte jednoduchý, ale o to krásnější život zdejších obyvatel v rybářských vesničkách.

 

Zanzibar

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.07.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.