Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Prožijte netradiční svátek - svatý Valentýn 2010

ilustrační fotoNákupní seznam pro nejromantičtější den v roce je jasný: růže, svíčky, bublinky a roztomilé dárky. Letos připadá Valentýn na neděli, proto jej můžete slavit celý víkend. Oprašte cestovní průvodce a vyberte si to nejlepší místo, kde strávíte tyto romantické dny. Určitě vás jako první napadla Paříž, Praha, Řím nebo Benátky.

Všechno jsou to romantická místa, ale není to trochu nuda? Zkuste se, předtím než se definitivně rozhodne, podívat na našich pár tipů, kam vycestovat, aby byl letošní sv. Valentýn nejen romantický, ale i netradiční. A k vašemu nákupnímu seznamu najednou přibyla další položka – letenky.

 

 

Dubaj

 DubajPokud máte vy a vaše drahá polovička slabost pro extravaganci, luxus a bohatství, neexistuje lepší místo než Dubaj. Naleznete zde nákupní promenády, restaurace a relaxační lázně. Starosti vám nemusí dělat ani jazyková bariéra, anglicky se domluvíte všude. Zůstatek na kontě stejný jako mají místní šejkové by vás jistě potěšil, ale i bez něj si Dubaj užijete, jen si před cestou procvičte své smlouvací schopnosti. Nachází se zde spousta rozlehlých bazarů a místní obchodníci se budou velice horlivě snažit vám něco prodat. Ušetřit můžete i na levných letenkách, pokud využijete akční nabídku některé z leteckých společností. Z Prahy se můžete do Dubaje vydat například s nízkonákladovou leteckou společností Smart Wings

Reykjavík

 reykjavik.Hledáte něco klidnějšího a méně okázalého? Nemějte strach, protože letenky seženete i do hlavního města Islandu. Letenky Vídeň - Reykjavík, spojení nabízí například nízkonákladovka GermanWings. S pouhými 120 000 obyvateli má hlavní město Islandu daleko do metropole. Co mu chybí v modernosti, dohání přírodou a přírodními krásami. Reykjavik se proslavil svou dechberoucí, až hrůzu nahánějící krajinou, kterou těžko naleznete někde jinde. Valentýn strávený zde bude zkušeností, na kterou vy ani váš partner či partnerka nezapomenete. K neopakovatelnému zážitku zcela jistě přispěje i prvotřídní víno a místní speciality.

Istanbul

 Istanbul, styčný bod mezi Evropou a Asií, je oblíbenou destinací nízkonákladových leteckých společností. Proto není nic jednoduššího, než si na valentýnský víkend zabookovat dvě levné letenky. V největší tureckém města naleznete vše – fascinující půvab, ceněný Bospor, unikátní historické dědictví a stále usměvavé a pohostinné obyvatele. Pokud se zajímáte o historii, nebudete vědět kam zajít dřív. Zda navštívít starověké kostely, synagogy, muzea, zámky nebo místní bazary. Zcela jistě byste neměli vynechat Modrou mešitu, jednu z nejoblíbenějších tureckých a islámských památek se šesti minarety.

Pokud vás procházka po městě vyčerpá, doplňte síly pomocí místní kuchyně. Začněte polévkou Dugun Corbasi (svatební polévka) nebo Yayla Corbasi (jogurtová polévka). Po předkrmu ze zeleniny a olivového oleje následuje hlavní chod. Co jiného si dát v Turecku než kebab. Pokud jste na sladké, tak to celé zakončete zákuskem. Ale pozor, ty turecké bývají opravdu sladké.

istambul - hagia sofia

Článek nám zaslala - Petra Vaškových, Děkujeme.

 


Vložil/a: Daniel Česák 09.02.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.