Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Průvodce - Portimão

Turistické letovisko Portimão  se nachází v nejjižnějším regionu  Portugalska, který se nazývá Algarve. Z jižní a západní strany je tato oblast obklopena oceánem a většina turistů, kteří si vybrali Portugalsko jako cíl své dovolené, míří právě sem. Zdejší pobřeží bývá někdy označováno jako Portugalská riviéra – přímořské podnebí, Atlantik je tu teplý a počasí rovněž; ve vnitrozemí se spíše nachází vyprahlý venkov.

 

 

V regionu Algarve se po takzvané reconquistě udrželo nejdéle arabské osídlení, což je výrazně znát ve zdejší architektuře.

Portimão je součástí stejnojmenného okresu, distrikt Faro. Město vypadá jako malý poloostrůvek, neboť z východní i západní strany ho obtékají řeky, které zde ústí do moře. Na východě je to Rio Arade (na tomto pobřeží je přístav a několik přístavišť jachet), na západě soutok říček Ribeira da Torre a Ribeira do Farelo.

 

Poloha letoviska, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Od středověké tvrze Fort de Santa Catarina na jihovýchodním cípu města se po celém pobřeží západním směrem táhnou pláže; asi po čtyřech kilometrech jsou přerušeny skalisky s nepřístupnými jeskyněmi, ale pak pokračují dalších pět kilometrů až k již zmíněné řece Ribeira da Torre, ústící zde do moře.  Všude kolem pláží jsou dětská hřiště a sportoviště (třeba Surf Club kousek pod tvrzí), WC, množství kaváren, restaurací, barů, pizzerií, stánků se zeleninou a ovocem, zmrzlinářství a obchůdků s potravinami a občerstvením.

 

Fort of Santa Catarina, Praia da Rocha, Portimão, Algarve, Portugalsko, By Francisco Santos (user: xuaxo) CC BY-SA 2.5 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], from Wikimedia Commons

 

 

 

 

Pro zpestření pobytu je možné udělat si výlet do Aquaparque Slide&Splasch, který je od Portimão vzdálen necelých 15 kilometrů po silnici – autem asi 15 minut; a pro cykloturisty je trasa kratší, asi deset kilometrů, což by mohlo trvat 45 minut. V aquaparku je několik plaveckých drah, bazény různé hloubky i velikosti a hlavně až neuvěřitelné tobogány.

A večerní život v tomto přímořském letovisku? Ten už poznáte sami.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC AsuhsWorld,  Algrave flight over Portimão

 

 

             
          Čtěte také: 

Zajímavá města v Portugalsku

 
             

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.05.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.