Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Rosenheim

Bavorské město Rosenhaim má dlouholetou tradici. Jeho počátky se datují do lehce zapamatovatelného letopočtu 1234, což je rok, ze kterého pochází první písemná zmínka o hradě, na jehož základě město vzniklo. Turisty je Rosenhaim hodnocen jako malé, tiché, čisté město s bohatou nabídkou gastronomie a kulturního vyžití.

 

 

                                         Stránky města: www.rosenheim.de

 

                       Zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Ubytování v této lokalitě

 

B&B Hotel Rosenheim

Cena na noc pro dva - 1 820 Kč
 

Alpina Hotel

Cena na noc pro dva - 2 120 Kč

 

Rosenheim, třetí největší město v Horním Bavorsku, leží na úpatí Alp 447 metrů nad mořem. Nedaleko města se nachází několik větších vodních ploch, například jezero Simsee a Chiemsee. Ve třináctém století zde stál most, skrze který se přes řeku Inn převážela sůl, nicméně dnešní historické jádro stojí od řeky o něco dál. Je tomu tak kvůli bažinám, jež ve středověku tuto oblast obklopovaly. Přes bohatou tržní aktivitu, která se zde provozovala ve středověku, se Rosenheim stal městem až roku 1864 díky bavorskému králi Ludvíku II. Od té doby Rosenheim ekonomicky a průmyslově vzkvétal a dodnes nabízí mnoho aktivit, zejména v oblasti kultury, která přitahuje návštěvníky ze širokého dalekého okolí.


Začněme tím nejpoklidnějším. V centru města se nachází Riedergarten, velký poklidný park se zahradou a dětským hřištěm. Z hnízda bohaté květeny lze dohlédnout na vížky okolních pamětihodností, například na blízký kostel sv. Mikuláše. Na nedalekém Max-Josefs Platz mimo restaurace, kavárny, cukrárny a obchody všeho druhu nabízející sortiment za rozumné ceny najdete Holztechnisches Museum - muzeum dřevařství, kde jsou umístěny expozice zabývající se obráběním a zpracováním dřeva. Těsně vedle Max-Josefs Platz se nachází Heilig-Geist Straße s menším, ale impozantním kostelem Heilig-Geist Kirche z 15. století.


Několik metrů směrem na sever leží Ludwigsplatz, nejvyhledávanější náměstí v Rosenheimu. Pokud vás neohromí jeho umělecká stránka, vězte, že právě tam byste měli zamířit, pokud vám vyhládne. Ludwigsplatz je totiž plný lákavých restaurací a kaváren. Na své si v jeho blízkosti přijdete také v případě, že budete chtít pouze zajít na drink.

 

 

Na nábřeží řeky Inn zase najdete muzeum, které se zabývá jeho historií, zdůrazňuje jeho význam pro rozvoj města a také na moderní techniku v oblasti hydraulického inženýrství. Kulturním srdcem Rosenheimu je nazýváno muzeum Lokschuppen, bývalé vlakové "depo" zrekonstruováno a využíváno pro účely různorodých výstav jak vědeckých, tak uměleckých. Centrum za svou dnešní podobu získalo cenu německé architektonické asociace. Za pozornost ale stojí také Städtisches Museum, tedy městské muzeum mapující historii města, jeho vývoj a památky. Jeho expozice však není příliš rozsáhlá a nezaznamenává období středověku, avšak pro seznámení se s životem zdejších občanů během osidlování území, jeho rozvojem a životem za obou válek je postačující.

autor: Kristýna Vaňková

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.01.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.