Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Radicestujeme spouští novou aplikaci Cestovatelský deník

Ilustrační fotoNa webu Radicestujeme ode dneška je k dispozici cestovatelská aplikace "Cestovatelský deník". V tuto chvíli jde o beta verzi, proto prosíme o vaší trpělivost v případě, že narazíte na nějakou tu chybu. Postupně aplikaci budeme upravovat a doplňovat o nové funkce.

 

Co nabídne aplikace Cestovatelský deník?

Pro práci s deníkem bude nutné, abyste měli na webu radicestujeme vytvořen účet. Registrace je zdarma. Pro registraci či přihlášení můžete použít také Facebook, se kterým se deník bude čím dál víc "kamarádit".  Po přihlášení se vám zaktivní tlačítko "Můj cestovatelský deník". Každý cestovatel ve svém cestovatelském deníku bude moci plánovat, nebo zpětně zaznamenávat svou cestu. Pro vložení nového "výletu" použijte tlačítko pod mapou - Přidat nový výlet.

Vyplňte název cesty - např. Cesta do Říma 2011. Další položka k vyplnění je nastavení oprávnění. Můžete si vybrat z několika možností:

  • Facebook - pokud zvolíte toto oprávnění, každý váš přítel na Facebooku, který se zaregistruje na webu Radicestujeme, bude moci nahlédnout do vašeho deníku
  • Custom (vlastní adresář) - při výběru tohoto nastavení budete sdílet deník pouze s přáteli, které budete mít vedené na webu Radicestujeme. Přehled svých přátel naleznete v deníku na úvodní stránce (po přihlášení) anebo v nastavení vašeho účtu. Připravujeme také možnost poslat pozvánku vašim blízkým a známým pomocí Facebook zprávy či emailu.
  • Private - nesdílíte s nikým vůbec nic. Připravujeme možnost jednorázového povolení sdílení konkrétní cesty - pošlete pozvánku příteli na Facebooku či mailem a po dobu 48 hodin bude moci skrze vytvořený link váš známý přistoupit k vašemu deníku

Po uložení se vám zobrazí formulář. Není sice nutné vyplňovat úplně všechny údaje, ale čím více a přesněji vyplníte data, tím lepší konečné statistiky nakonec získáte.

Formulář - vložení cesty

Položky OD - DO: zde vyplňte termín vaší cesty.

Země: Začněte psát název země, systém by vám měl nabídnout konečnou podobu, tu vyberte.

Název místa: vyplňte výchozí destinaci, například "Praha". Systém zná i anglické názvy. V případě, že systém nerozezná vámi zadané místo, můžete jej vybrat přímo na mapě vpravo.

Klikněte na "Zkontrolovat na mapě". Pokud je vše v pořádku, pokračujte v dalším rámečku. Pokud se vybralo špatné místo, klikněte na tlačítko "Ne, chci vybrat místo na mapě sám/a".

V dalším rámečku bude stejný postup, akorát nyní vyplňujete vaše cílové místo. Navíc jsou zde jen položky typ destinace, a hodnocení destinace s vašim komentářem. Vaše hodnocení může sloužit jako statistický údaj - vy sami tak vyberete nejlepší cestovatelské destinace. To může ostatním sloužit jako doporučení či tip na dovolenou.

Důležitá je i další položka - "Způsob dopravy".

 

Způsob dopravy

Můžete si vybrat, zda jste do destinace jeli autem/autobusem či letadlem. Pokud vyberete jako dopravní prostředek auto, máte hotovo. Do budoucna plánujem možnost importovat GPX soubor.

Pokud do destinace letíte, zobrazí se další rámeček.

Letecký deník

Odteď vás čeká vyplňování dat do tzv. "Leteckého deníku", který je součástí Cestovatelského deníku. Vyplňte, odkud jste letěli. Začněte psát, systém by vám měl nabídnout  správnou hodnotu. Systém rozeznává i IATA kódy. Pokračujte zadáním data a času odletu. Později se vám pokusíme ulehčit práci tím, že předvyplníme některé možné údaje. Pamatujte, že v této fázi zadáváte pouze cestu letadlem tam, nikoliv zpět.

Další položkou bude "Hodnocení letiště".  Pokračuje "Účel cesty" - zda jde o soukromou či pracovní akci. Další položky asi netřeba rozepisovat.

Snad jen u nákladů na letenky - zde vyplňte vaše náklady na letenky. Pokud letíte jako rodina, je možné vyplnit cenu za všechny letenky a níže uvést počet osob. Během roku tak můžete mít přehled, kolik peněz jste do leteckých společností investovali. Tento údaj není sdílen ani v případě, že máte povoleno sdílení této cesty.

Poslední otázka ve formuláři je, zda chcete zadat i zpáteční cestu. Po označení položky ano, se zobrazí opět rámeček "Leteckého deníku". Tentokrát pro cestu zpět. Později připravíme systém tak, aby většinu údajů před vyplnil, dle prvního rámečku z "Leteckého deníku".

Po odeslání formuláře se vaše data uloží a otevře se stránka s vámi vyplněnou trasou.

Přidat nový den

Na stránce s konkrétním výletem máte možnost si zapisovat jednotlivé dny k dané cestě. Stačí kliknout na tlačítko "Přidat nový den".  Vyberete datum a můžete psát. Datum samozřejmě musí být v rozmezí konkrétní cesty, kterou právě editujete.

Fotografie

Další funkcí, kterou vám deník nabízí je upload jednotlivých fotografií k dané cestě. Maximální velikost všech fotografií, které smíte na web uložit, je 50 MB. Fotografie budou oříznuty na velikost 800 px. Fotografie bude možné řadit také do různých alb.

Co připravujeme

Deník by měl být později bohatší o například tyto funkce:

  • poslání pozvánek do deníku vaším přátelům a známým prostřednictvím Facebook zprávy nebo emailu
  • mapa bude zobrazovat aktuální počasí v jednotlivých městech, dále nabídku nejlevnějších hotelů, letenek
  • možnost přidat konkrétní zajímavé místo, které bude zobrazeno na mapě deníku - všichni se tak budou moci podílet na vytváření nejzajímavějších míst naši planety
  • větší množství statistik
  • přidání statusu ve vašem deníku, např. "Právě jsem na cestách". Bude možné svým přátelů a známým napsat informaci, kdy budete dostupní online - tuto informaci bude možné automaticky zaslat z deníku na váš Facebook profil s pozvánkou.
  • import dat z csv - pro co nejsnažší přechod z Flightdiary apod.

Funkcí plánujeme podstatně více, ale chvíli to potrvá. Věříme, že se vám aplikace bude líbit a jsme vděční za každou vaší kladnou referenci svým přátelům a známým.

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.08.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.