Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Regent’s Park

en.wikipedia.orgStejně jako za všechny ostatní londýnské královské parky, i za Regent’s Park můžeme děkovat Jindřichovi VIII., neboť ten ho zabavil církvi, aby zde mohl lovit zvěř. Do současné podoby se ovšem park začal měnit až za vlády prince regenta (pozdějšího Jiřího IV.).

Podle mistrovského projektu Johna Nashe z roku 1811 měl park obklopovat táhlý pás teras a mělo zde být roztroušeně vystavěno celkem 56 vil, včetně okázalého zábavního paláce pro samotného prince, který měla Regent Street spojovat s Carlton House na St. James's.

 

 

Tento projekt nebyl nikdy plně realizován kvůli nedostatku financí, ale přece jen zde alespoň částečně vzniklo jakési zahradní město, které Nash a princ regent zamýšleli vytvořit.

 

en.wikipedia.org

 

Zvláštnost  parku oceníte, pokud si bedlivě prohlédnete jeho architekturu, včetně Nashových teras, jež kolem Outer Circle (Vnějšího okruhu) vytvářejí téměř souvislou, krémově zbarvenou štukovou podkovu.

Uvnitř Inner Circle (Vnitřního okruhu) se nachází Open Air Theatre (divadlo pod širým nebem), kde se konají letní představení Shakespearových her, opery a baletu, a Queen Mary’Garden zdaleka nejkrásnější část parku.  

 

en.wikipedia.org en.wikipedia.org
   

Na západním okraji parku je jasně vidět lesklá měděná kupole a minaret přistavěné London Central Mosque, která svědčí o zálibě prince regenta v Orientu. Dovnitř mohou nahlédnout i nemuslimští návštěvníci a mešita je často nacpaná lidmi z různých komunit, které se sem scházejí vždy v pátek k večerním modlitbám.

 


 

                                        Přehled - londýnské parky


 

 


 

 
Další tipy, kam zajít v Londýně na výlet čtěte zde

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.