Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Severní Irsko

Foto, cs.wikipedia.orgLeží v severovýchodní části ostrova Irsko a náleží ke Spojenému království Velké Británie a Severního Irska. Má téměř 1 800 000 obyvatel a jeho hlavním a rovněž největším městem je Belfast.

Počátky osídlení lze datovat už do starověku, kdy se v této lokalitě usadili Keltové. Bouřlivé události provázely Severní Irsko v jeho historii hlavně ve 20. století, kdy se začalo diskutovat o odtržení státu od Spojeného království a o možném připojení k Irsku. Dílem získal konflikt i rozměr náboženský.

Země se vyznačuje mírným přímořským podnebím, místy vyšší vlhkostí a častými srážkami a charakteristicky nepředvídatelným počasím. Povrch pokrývají především hory.

 

 

Z přírodních zajímavostí láká návštěvníky zejména Causeway Coast s Giant's Causeway, zvláštním geologickým útvarem. Zajímavost byla dokonce zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Nedaleko odsud se pak nachází městečko Bushmills, proslulé stejnojmennou whiskey.

 

Nabídka ubytování v hlavním městě - Belfast

Belfast

Foto, cs.wikipedia.orgMapa Severního Irska

 

Trasa letu z Prahy

Trasa letu z Prahy do Belfastu z přestupem v Londýně, letenky na Kiwi.com

 

 
             Tip na lety z Vratislavi do Severního Irska od cca 900 Kč
 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Na otočku do Belfastu za 1 370 Kč

Ryanair: Berlín – Belfast za 540 Kč

Katovice - Belfast za 1 821 Kč

Letiště v Belfastu (BFS)

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.