Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Estació del Nord (Valencia)

Severní nádraží (anglicky: The North Station, španělsky: Estación del Norte, Valencie: Estaci del Nord) je hlavní vlakové nádraží ve španělské Valencii.  Nachází se v centru města, vedle Plaza de Toros de Valencia a 200m od radnice.

 

 

Nádražní budova je jedním z hlavních děl secese a byla prohlášena za kulturního dědictví v roce 1987. Nádraží má spojení s podzemkou (Metrovalencia) linkami 3, 5 a 9 a městskou autobusovou sítí.

Vlaky Ave (vysokorychlostní) z Madridu a některé další dálkové vlaky využívají vlakové nádraží Valencia-Joaquín Sorolla, které je vzdálené v pěší vzdálenosti.

Železniční společnost, která tento dopravní uzel vybudovala a otevřela v roce 1917, byla později znárodněna a začleněna do RENFE. Později bylo předáno Adif, což je společnost, která nádraží v současné době vlastní a provozuje.

 

Adresa: Carrer de Xàtiva, 2
46007 Valencia, Španělsko

Poloha nádraží, zdroj mapy - openstreetmap.org, Google mapa

 

 

Station of North, Valencia, zdroj fotky: Diego Delso creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0, Wikimedia Commons

 

 

Hotely v blízkosti nádraží přes portál booking.com

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Valencie: Město moderní architektury

Letiště Valencie (VLC)

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.08.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.