Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Městská doprava v Barceloně

Pro turisty, kteří chtějí poznat všechna zajímavá místa Barcelony, je nejvhodnější Bus Turistic. Tyto autobusy vyjíždí z Plaça Catalunya a projíždějí všechna místa, která jsou pro návštěvníky města atraktivní. K těmto poznávacím výletům slouží dvoupatrové otevřené autobusy, ze kterých je velmi dobrý výhled. Při nástupu do autobusu dostanete sluchátka, z nichž můžete poslouchat výklad o památkách či jiných zajímavostech, kolem nichž právě projíždíte. Busy jezdí po třech okruzích, které se na několika místech protínají, takže můžete nastoupit, vystoupit, ale i přestupovat, kde budete chtít.

 

Jízdenku (jednodenní i dvoudenní, která je samozřejmě cenově výhodnější) je možné zakoupit rovnou v autobusu; prodávají se i na recepcích v lepších hotelech a také on-line. Výhodné je také pořídit si turistikou kartu, která, kromě dopravy, zahrnuje i vstupy do různých památek a atrakcí.

 

 

     
  Mapa autobusových linek - Barcelona  
     

 

Nejvíce památek se nachází v modré zóně, kterou Bus objede zhruba za dvě hodiny.

V jejím rámci se můžete svézt až k úpatí „hory“ Tibidabo, odkud se dostanete tramvají (tramvia blau), vyrobenou někdy na počátku 20. století, k lanovce a ta vás může vyvézt až na vyhlídku na vrcholu. Výhled na Barcelonu z tohoto bodu je nepopsatelně krásný. Modrý okruh vás dovede až k fotbalovému stadionu klubu FC Barcelona, situovanému rovněž na vrcholu.

Nejrychlejší způsobem přepravy po Barceloně je samozřejmě metro. Jeho provozní doba je od neděle do čtvrtka od 6 do 24 hodin, v pátek od 6 do 2 hodin v noci a v sobotu jezdí nepřetržitě.  Jízdní intervaly jsou 2 – 3 minuty.

 

 

 

 

 

   Mapa metra, pro zvětšení klikněte,  zdroj - By Vinals Wikimedia Commons

 

Výhodné je zakoupit si jízdenku na deset jízd v první zóně, neboť v té se nacházejí téměř všechny barcelonské památky.

Tyto jízdenky jsou platné nejen v metru, ale i v autobusech, tramvajích i ve vlacích. Ještě výhodnější jsou lístky na pět dní – to pak můžete jezdit ve všech dopravních prostředcích naprosto neomezeně.

Dále je Barcelona propletena sítí autobusů, jezdí tu vlaky (jedním z nich se můžete vydat i po pobřeží severně od Barcelony a prohlédnout si tamní přímořská letoviska.

Hodně se tu jezdí na skútrech i kolech – pozor, půjčování kol v rámci bikesharingu není turistům dovoleno, ale můžete vyhledat běžnou půjčovnu; nejkrásnější jsou projížďky na  kole podél pobřeží třeba brzy ráno.

 

     
   

Doprava (MHD) z Letiště Barcelona (BCN) - El Prat, čtěte zde

     

 

 

O taxi, vlacích FGC i RENFE, půjčovnách aut a skútrů zase až někdy příště.

Avšak ještě něco pro vás – z Parc del Mirador del Poble Sec využijte lanovku a přes záliv se dopravte na poloostrůvek La Barceloneta, kde je spousta pláží, tenisových kurtů, restaurací a dokonce i ubytovacích možností (pochopitelně i sem jede autobus, ale lanovkou přes moře, to je jiný zážitek!).

 

Autor: Jaroslava Linková

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.07.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.