Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Stověžatá matička Praha je oblíbeným turistickým cílem. Kde se ale ubytovat?

Kam vyrazit na výlet? Rozhodnutí je jasné – přeci do našeho hlavního města! Zde najdete všechny možné (někdy snad i nemožné) kulturní, adrenalinové a další zážitky. Jediné, co ale budete muset zařídit dopředu, je, kde se ubytujete. Na jeden den opravdu nemá cenu sem jezdit, pokud si chcete užít výlet naplno, doporučujeme zde trávit minimálně prodloužený víkend. Poradíme vám, jak se zde nejlépe ubytovat.

 

 

 

Čím se řídit při vybírání ubytování?

Samozřejmě, jako první vás bude zajímat, kolik ubytování v Praze stojí. Záleží na tom, jakou míru komfortu si chcete dopřát. Pokud jedete do Prahy spíše na přespání a dny plánujete trávit ve městě, zvládnete se ubytovat klidně i okolo 500,- za osobu za noc.

 

Kde se ubytovat?

Dalším parametrem je lokalita. Nejlukrativnější oblast je samozřejmě Praha 1, jelikož centrum skýtá nejvíce možností, a hlavně nebudete muset nikde daleko jezdit taxíkem. Jejich ceny jsou v Praze o dost vyšší než v jiných koutech naší republiky. V centru je situováno velké množství památek, za kterými každoročně jezdí velký počet turistů, a to hlavně těch zahraničních.

 

     
  Mohlo by vás zajímat: Nejdražší hotelové ubytování v našem hlavním městě pořídíte za 131 tis. kč  
 

Nejnákladnější ubytovací kapacitu nabízí hotel Four Seasons. Pobyt v nejpřepichovějších prezidentských apartmá v Praze stojí několik desítek tisíc korun za noc. Přenocovávají vnich především zahraniční byznysmeni, představitelé států, diplomaté nebo hvězdy šoubyznysu. Zmíněný nejdražší Hotel Four Seasons má v nabídce prezidentské apartmá za necelých 5 tis. eur za noc (131 tis. kč).


 

Např. prezidentské apartmá v hotelu InterContinental Praha vyjde hosty na částku mezi 3 až 3,5 tis. eur za noc (82 - 96 tis. kč).


 
  Formanovo náměstí před hotelem InterContinental Praha  
     

 

Co když nechcete bydlet v centru?

Pokud ale chcete ušetřit a projet se do centra Prahy metrem, ubytování v Praze 4 je dostatečně vhodná vzdálenost, která vám zaručí nižší ceny než v samotném centru, a zároveň stále nejste tak vzdálení, aby vám cestování zabralo moc času. Je to taková „zlatá střední ubytovací cesta“.

 

Hotel Pankrác, ulice Na Pankráci 1597/76, Praha 4

 

Naopak pokud si chcete užít trochu klidu a máte už dost ruchu velkoměsta, doporučujeme ubytování v Praze 9. Bydlet dál od centra není někdy opravdu na škodu. Nákupní centra totiž najdete po celé Praze, nejenom v centru, takže na nákupy se ženy mohou vydat i zde. A příjemnou vycházku si užijete rozhodně lépe než v centru, jelikož okraj Prahy je bohatý na krásnou zeleň.

 

Vysočany, Praha 9

 

A kam se na výlet vydáte vy? Do centra, nebo na okraj Prahy? Všechno má své výhody.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.01.2020


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.