Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Svatý Tomáš a Princův ostrov - rovníkový ráj s vůní kakaa a vanilky

Vyhaslé sopečné vrcholky, překrásné písečné pláže, křišťálově průzračná voda, potápění s delfíny, pozorování velryb i divoká historie. To vše skrývá maličký stát, přímo stvořený k nevšední dovolené.

 

 

 

 

Mapa ostrova, zdroj  - openstreetmap.org

 

Svatý Tomáš a Princův ostrov jsou 2 niterné ostrovy sopečného původu, ležící v Guinejském zálivu. Se svými 1000 km2 a téměř 200 000 obyvateli nejsou sice nejvyhledávanější turistickou destinací, jejich barevné korálové útesy, téměř liduprázdné písečné pláže, úžasná příroda a příznivé teplotní podmínky vás však okouzlí.

 

 

  • Ostrovy jsou asi ze tří čtvrtin pokryté tropickým deštným pralesem. Zbytek tvoří savany, mangrovové lesy a zejména kakaové a kávové plantáže. (Svatý Tomáš a Princův ostrov patří k nejvýznamnějším africkým pěstitelům kakaa.) Odlehlost ostrovů navíc napomáhá zachování endemických druhů rostlin i živočichů. Bujará zeleň, rozmanité druhy orchidejí, begónií i ovoce jsou zde všudypřítomné. Na vlastní oči uvidíte nepřeberné množství ptáků, opice, mořské želvy, delfíny i velryby.

 

  • Příznivci adrenalinu se mohou vrhnout do džungle a vystoupat k vyhaslým vulkánům, kde se vám otevře nezapomenutelný výhled, nebo se potopit do podmořské jeskyně. Můžete se také vydat na loveckou výpravu s místními rybáři a nechat si od nich své trofeje upravit dle zdejších receptů. Divokou historii tohoto místa nejlépe poznáte ve městě São Tomé. Toto město, které bylo založeno jako první osada jeho objeviteli Portugalci v roce 1493, je nejen hlavním městem státu a významným přístavem, nachází se zde i mnoho budov původních osadníků,  pevnost São Sebastiao, bývalý palác guvernéra nebo katedrála Sv. Tomáše.

  • Vstřícnost a úsměvy zdejších portugalsky mluvících obyvatel, vůně kávy, svěžest chutí a rozmanitost místní kuchyně vás dokonale vtáhnou do poklidného životního tempa. Ať už ochutnáte mořské plody či lahodné dezerty, osvěžíte se kokosovým mlékem nebo místním pivem, stane se pro vás každé jídlo malým kulinárním svátkem.

 

 
                                  Počasí v této lokalitě
 

 

Republika Svatý Tomáš a Princův ostrov je zkrátka exotickou oázou klidu, přírodních skvostů a nezapomenutelných zážitků.

Autor: Martina Bendlová


 

 

Čtěte také ( tipy na  letenky do této oblasti):

Karibský ostrov Sv. Tomáš z Vídně nebo Salzburku ...

Ostrov Svatého Tomáše z Prahy za 11 990 Kč

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 23.02.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.