Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Teploty moří a oceánů

Také patříte k těm, kteří v období, kdy u nás vládne mráz a sníh, nejraději vyrážejí za sluncem a teplem? Trávíte vánoce či silvestra nejraději na pláži u moře a mezi palmami? Pokud ano, zbystřete pozornost – představíme si některé lokality, které lákají svou příjemnou teplotou vzduchu i vody. Znát teplotu světových moří v našem zimním období byste měli – bude se určitě lišit od teplot vody při letních dovolených.

 

 

Podívejme se na průměrnou teplotu vody v listopadu, prosinci a lednu v některých preferovaných letoviscích:

  • Egypt: severní břehy patří ke Středozemnímu moři (Alexandria, Idku, Marsa Matruh – průměrná teplota vody v daném období je 22,4oC, aktuální 23,3oC; na východním pobřeží se nalézá Rudé moře, které je vlastně takovým zálivem Indického oceánu (El Gouna – 26,7oC, Mahadi Bay - 26,7oC, Dhahab - 26,7oC, Al Qusayr -26,7oC, Sharm el Seikh - 27,2C. Aktuální teplota vody: aktuální teplotu moře, teplotu a vlhkost vzduchu, vítr a další meteorologické informace pro Egypt a další africké země si najdete kdykoliv na těchto stránkách.
  • Thajsko: východní pobřeží je obklopeno Jihočínským mořem – Thajský záliv (Tichý oceán) a západní pobřeží omývá Andamanské moře, patřící k Indickému oceánu. Průměrná teplota v našich zimních měsících se pohybuje kolem 28,9oC (letoviska Koh Tao, Ko Samui, Tak Bai, Ko Kut, a další na východě; Ban Karon, Nai Harn, Kantang, Patong Beach, aj. na západě). Aktuální teplotu vzduch, vody, vítr i vlhkost vzduchu hledejte zde.
  • Dominikánská republika – je situována v souostroví Velké Antily v Karibském moři. Průměrná teplota vody se pohybuje kolem 28,7oC, aktuální teplota je 28,9oC (letoviska Boca Chica, Juancho, La Romana, Puerto Plata, a jiné).
   
     
    Mohlo by vás zajímat: Seznam moří
     
     
Vložil/a: Daniel Česák 19.11.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.