Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Trevír - nejstarší město v Německu

travirAugusta treverorum zněl původní název města, které roku 16 př. n. l. založil římský císař Augustus. Později se stalo hlavní metropolí západní čási říše a velkolepým císařským sídlem. Přezdívalo se mu ‚Roma secunda‘, neboli druhý Řím, protože co do významu jižnímu městu statečně konkuroval.

Nikde jinde v  Německu nenajdete takovou koncentraci římských památek. Románský sloh, gotika, renesance i baroko nicméně také na dnešní podobě města zanechaly své stopy. Místní římské památky jsou součástí světového dědictví UNESCO.

 

 

Památky

Nejvýznamnější památky: Černá brána, zvaná Porta Nigra byla postavena ve 3. století ze světlého pískovce, ten ale časem ztmavnul. Římské císařské lázně pocházejí ze 4. stol. Kolem roku 310 byla ve městě vybudována Římská bazilika. Tehdy sloužila jako trůnní sál, později za franské vlády jako královská falc.

Toto město na řece Mosele ovšem nevyniká pouze svým římským dědictvím a uměleckými poklady. Nabídka kulturních aktivit je také působivá. Mezi nejpopulárnější akce patří vinné a gurmánské festivaly, Antické slavnosti, římský festival ‚Chléb a hry‘ a v neposlední řadě vánoční trhy.

Trevír vždy lákal návštěvníky z celého světa. Od pradávna přitahoval dobyvatele i mírumilovné kupce a učence. Dnes jej blízkost hranic sousedních států vystavuje mnoha vlivům. Do Francie dojedete za půl hodiny, do Belgie to trvá o maličko déle a Lucembursko je doslova za humny. Obklopen kouzelnou krajinou, lesy a kopci chráněných krajinných oblastí Hunsrück a Eifel a terasovitými vinicemi lemujícími řeky Mosela, Sára, Ruwer a Sûre, skýtá Trevír a jeho okolí mnoho možností pro volný čas.

zum domsteinV místních restauracích každý najde, po čem jeho srdce touží – od sofistikované mikrogastronomie až po poctivé moselské speciality. Mírné klima navíc umožňuje po většinu roku využívat venkovních posezení. Jednou z nejvyhledávanějších restaurací je Zum Domstein (Hauptmarkt 5). Místní šéfkuchař připravuje římské speciality podle nejslavnějšího kuchaře a gurmána vlády císaře Tiberia, Marka Gavia Apicia. Ten své recepty sepsal do kuchařské knihy, která byla v 9. století namnožena německými mnichy.

Římské à la carte menu zahajuje koktejl Mulsum, připravený z vína, medu a koření. Oblíbeným předkrmem je Lucanicae, klobásky s piniovými oříšky a zelenými fazolkami. Jako Mensa Prima, neboli hlavní jídlo, se nabízí například šunka připravená s mandlemi, fíky a myrtou, ale také jehněčí na víně s bylinkami a datlemi, ryby, zvěřina, telecí či vegetariánské smažené cukety a karotky s meruňkami. Cena menu závisí na volbě hlavního chodu a začíná na 21 eurech. Podnik má také vlastní vinný sklep s 200 druhy vín, převážně z oblasti Mosel-Saar-Ruwer. Z doporučení nejlépe vychází suchý ryzlink, moselské rulandské modré či sladký výběr z bobulí (Beerenauslese). Za ochutnávku zaplatíte od 7 eur.

 

Jak se dopravit do Trevíru?

Dopravit se do Trevíru je možné kombinací letadla a vlaku či autobusu. Z Prahy leťte, například se společností GermanWings, do Kolína (Cologne). Nejlevnější letenky jsou např. v termínu 28.9.-29.9. - cena za dvě osoby vč. tax je 2 596,- Kč. Pamatujte, ceny se mění každým dnem. Proto si ověřte aktuální cenu na webu aerolinky zde. Z Kolína pak pokračujte buďto autobusem anebo vlakem. Poměrně blízko Trevíru je další nízkonákladové letiště - Frankfurt-Hahn.

 

Levné ubytování ve městě Trevír

Aktuální nejlevnější nabídka ubytování v tomto městě u Booking.com je v hotelu Kugel. Hotel je cca. 10 min. jízdy od centra města. V hotelu je WIFI zdarma. V tabulce je cena za tři noci v uvedeném termínu.

25.-28. 9. 2010 Hotel Restaurant Kugel *** 

Booking
objednat

hotel 4 091,- Kč apt. pro 2 os.
Doprava - vlastní  
doprava z/na letiště + MHD
0,- Kč Celkové náklady bez dopravy: 2 osoby 4 091,- Kč

 

Sbíráme pro vás akční letenky i za cenu pod 600,- Kč za zpáteční letenku včetně tax. Registrujte se zdarma, a budeme vás pravidelně informovat o nejlevnějších letenkách na českém a slovenském trhu. Aktuální akční letenky najdete vždy zde.
Nákupy

Přestože je Trevír nejstarším německým městem, v místních ulicích bez problémů narazíte na nejnovější módu. Skloubit kulturu s nákupy je velmi snadné – pěší zóna lemovaná obchody začíná hned vedle Černé brány a táhne se přes hlavní náměstí až do jižní části města. Narazíte zde na nákupní centra, stejně jako na malé specializované butiky.

Virtuální nakupovací průvodce v němčině, angličtině i francouzštine poskytne předem detaily o jednotlivých obchodech. Více informací na www.einkaufserlebnis-trier.de./

Černá brána:

černá brána

Římské lázně:

římské lázně

 

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC Harry Traber, Trier an der Mosel

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.07.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.