Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Tip na rodinný výlet: vezměte děti na letadla!

LetištěHledáte zajímavý výlet na víkend, který osloví malé i velké? Máme pro vás skvělý tip! Co takhle vyrazit kousek za Prahu směrem na severozápad a nechat se uchvátit výhledem na Letiště Václava Havla a jeho každodenní ruch? Navíc jediné, co vás tenhle výlet bude stát, je benzín. Nebo ani to ne, do Kněževse na vyhlídku se dá dobře dostat i na kole.

Ať už s dětmi cestujete i letecky nebo dáváte přednost pozemní dopravě, letadla je zajisté uchvátí. Obzvláště, když vám budou na dosah. Přímo u letiště leží ve středních Čechách malá vesnička jménem Kněževes. Na jejím okraji sousedícím s plotem letiště je pak zbudována vyhlídka na startovací i dosedávací dráhu letadel, takže vy můžete pohodlně sledovat všechna dosedání i vzlétání těchto impozantních strojů.

Už desítky let nás létání fascinuje, ale kdo z nás má to štěstí, že může sedět v letadle vícekrát do roka? Obzvláště děti pak uvítají vzrušující zážitek, ať už mají zkušenost s létáním, nebo nemají.

O podívanou rozhodně mít nouzi nebudete! Intervaly mezi přílety a odlety jsou mnohdy okolo dvou až tří minut. Sotva jedno letadlo dosedne, další vám už svítí opodál. A pokud se k vám zrovna žádný světelný bod neblíží, na letištní ploše to žije i tak. Skutečně je stále co sledovat. Navíc vezmete-li fotoaparát nebo menší dalekohled, budete mít celé dění jako na dlani.

 

Emirates

 

Letiště Václava Havla navíc pravidelně každý den navštěvuje i největší osobní dopravní letadlo světa - Airbus A380-800. Tento bezmála sedmdesátimetrový krasavec denně dosedá na pražské letiště mezi 13.00-13.30, odlétá pak v 15.55 na přímé lince Praha-Dubaj. Patří společnosti Emirates, která je vlastníkem největšího počtu tohoto typu letadel; ze 190 vyrobených kusů jich vlastní 81. Emirates byli první, kdo nasadili ten typ letadla na naše letiště, které muselo pro A380-800 projít drobnými úpravami. Letoun pak začal létat pravidelně od května loňského roku. 

 

Emirates

 

Kromě překvapivých až neuvěřitelných rozměrů lze vidět i jinou zajímavost - druhé patro. Což skutečně na každém letadle neuvidíte. K tomu Emirates je jedna z nejluxusnějších leteckých společností. Kdo by se na tu nádheru rád nepodíval? Rozhodně jde o výlet plný zážitků. Jak pro rodiče, tak pro děti.

 

Mapa

 

Do Kněževse se dá nejlépe dostat po dálnici vedoucí do Slaného, sjezd je na odbočce do Tuchoměřic. Navigace vás navede, zadáte-li "Václav Havel Airport Spotting Point RWY 24/06, 252 68 Kněževes" a už vás dovede na místo určení. Místa na parkování jsou podél přívodové cesty.

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.