Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka     

Tisá-procházka skalním městem

Tiské stěnyAť jste nadšení horolezci nebo jen máte rádi výlety po naší krásné zemi, tak si určitě Tisou zamilujete. Pískovcové skalní město vás přiláká nejen bezpočtem lezeckých cest, ale také procházkou ve stínu zajímavých skalních útvarů.

 

Malá obec Tisá se nachází v CHKO Labské pískovce nedaleko Ústí nad Labem. Z krajského města se sem dostanete nejlépe autem, ale nabízí se i autobusové spojení. Samotné skalní město nabízí 2 procházkové okruhy- Malé a Velké stěny. Oba okruhy se dají zvládnout v jeden den. Příjemným procházkovým tempem se dají Velké stěny obejít asi za 2 hodiny i s přestávkou na občerstvení v místním restaurantu. Výlet do skal je příjemný zvláště v horkých letních dnech, neboť skály nabízejí příjemný stín. Také je to velice vhodná alternativa pro výlet s dětmi.

A co ve skalách uvidíte? Třeba Hřib a Želvu!

Nedaleko Tiských stěn se také nacházejí méně navštěvované Ostrovské skály a Rájecké skály.

Želva a Hřib

Janusova hlava

Vložil/a: Martina Zemanová 04.08.2014

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.