Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Tip na levný eurovíkend: Santiago de Compostela

Ilustrační fotoToto stotisícové město je občas nazývano jako kamenné město. Důvodem je, že většina budov ve starém městě je vybudována z kamene. To vytváří středověkou atmosféru. Město je známé také jako poutní místo. Ve městě je více než 500 let stará univerzita. Její založení se datuje na rok 1 495 n.l.

V článku najdete informace o památkách, restauracích, dopravě, levném ubytování a letenkách. Nechybí ani předpověď počasí.

 

Taberna O Gato Negro - stará restaurace (hostinec) v ulici Rúa Raíña s výborným "tapas". O Dezaseis - další zajímavá restaurace. Najdete ji poblíž galicijského muzea, na ulici Rúa de San Pedro 16. Pokud vás zajímají ceny v této restauraci, podívejte se na jejich menu. Nakonec jsme vybrali restauraci La Crepe. Z restaurace vás čeká krásný výhled na staré město. Webová adresa na jejich jídelníček je zde.

Doprava, letiště

Letiště leží zhruba 10 km severně od centra města. Taxi z letiště do centra stojí cca. 15-20 €. Doba jízdy do 20 minut. Levněji vyjde doprava autobusem. Autobus jezdí od 6:50-23:00 hod. v pracovní dny, o víkendu pak 8:30-21 hod. Cena jízdenky je 1,55 €. Zde najdete jízdní řád autobusové linky z/na letiště. A zde je mapa celé trasy.

Samotná doprava po městě je zajištěna autobusy. Jednotlivé městské části spojuje několik málo autobusových linek. Cena jízdenky pro dospělou osobu je 0,90 €, děti do 18 let platí 0,55 €. Můžete si koupit také "kartu bono" 10, 20 či 30 jízdenek. Jednotlivá jízda pak stojí 0,55 €. Je však nutné zaplatit vratnou kauci 3 €. Po vrácení karty se vám peníze vrátí zpět. Nejzajímavější linkou pro turisty je linka č. 5, která turisty přiveze k centru města. Samotné centrum je pro dopravu uzavřeno. Ale centrum je malé, a vystačíte si s vlastními nohami.

Letecky do Santiaga

Nejlevněji do Santiaga lze letět z Frankfurtu-Hahnu se společnosti Ryanair. Přímé spojení z Prahy s nízkonákladovou společností není.

Do Frankfurt vás může dopravit například Student Agency. Cena za zpáteční jízdenku je nejméně 1 700,- Kč. Pak se musíte z Frankfurtu dopravit do Hahn. Autobus, který vás dopraví před letiště, stojí 12 €/ 306 Kč za osobu. Cena obousměrné jízdenky je 16 € / 408 Kč. Pamatujte, že v Hahnu není skoro nic, je to malá obec. Pokud budete trávit noc na letišti, určitě nebudete jediní, v noci je z letiště velká noclehárna.

Jak jste si asi všimli, doprava na letiště Hahn je poněkud drahá. Takže pokud nepojedete autem s úsporným motorem, je výhodnější doletět do Frankfurtu například z Katovic s Wizzairem. Cena letenky tam i zpět za obě osoby se pohybuje na hranici 1 000,- Kč.

28.-31. 10. 2010 Hotel Santa Lucia **

Booking
objednat

hotel 3 171,- Kč pokoj pro 2 os.
letiště Frankfurt-Hahn letecky s Ryanairem 2 040,- Kč / Cena je za dvě osoby
doprava z/na letiště + MHD+letenky z Katovic 1 201,- Kč Celkové náklady:
2 osoby
6 412,- Kč
Levné ubytování v Santiagu de Compostela

Denně aktualizováno:

 

Musíte mít prohlížeč, který podporuje iframe.

Ilustrační foto

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.08.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.