Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Tip na levný eurovíkend: Santiago de Compostela

Ilustrační fotoToto stotisícové město je občas nazývano jako kamenné město. Důvodem je, že většina budov ve starém městě je vybudována z kamene. To vytváří středověkou atmosféru. Město je známé také jako poutní místo. Ve městě je více než 500 let stará univerzita. Její založení se datuje na rok 1 495 n.l.

V článku najdete informace o památkách, restauracích, dopravě, levném ubytování a letenkách. Nechybí ani předpověď počasí.

 

Taberna O Gato Negro - stará restaurace (hostinec) v ulici Rúa Raíña s výborným "tapas". O Dezaseis - další zajímavá restaurace. Najdete ji poblíž galicijského muzea, na ulici Rúa de San Pedro 16. Pokud vás zajímají ceny v této restauraci, podívejte se na jejich menu. Nakonec jsme vybrali restauraci La Crepe. Z restaurace vás čeká krásný výhled na staré město. Webová adresa na jejich jídelníček je zde.

Doprava, letiště

Letiště leží zhruba 10 km severně od centra města. Taxi z letiště do centra stojí cca. 15-20 €. Doba jízdy do 20 minut. Levněji vyjde doprava autobusem. Autobus jezdí od 6:50-23:00 hod. v pracovní dny, o víkendu pak 8:30-21 hod. Cena jízdenky je 1,55 €. Zde najdete jízdní řád autobusové linky z/na letiště. A zde je mapa celé trasy.

Samotná doprava po městě je zajištěna autobusy. Jednotlivé městské části spojuje několik málo autobusových linek. Cena jízdenky pro dospělou osobu je 0,90 €, děti do 18 let platí 0,55 €. Můžete si koupit také "kartu bono" 10, 20 či 30 jízdenek. Jednotlivá jízda pak stojí 0,55 €. Je však nutné zaplatit vratnou kauci 3 €. Po vrácení karty se vám peníze vrátí zpět. Nejzajímavější linkou pro turisty je linka č. 5, která turisty přiveze k centru města. Samotné centrum je pro dopravu uzavřeno. Ale centrum je malé, a vystačíte si s vlastními nohami.

Letecky do Santiaga

Nejlevněji do Santiaga lze letět z Frankfurtu-Hahnu se společnosti Ryanair. Přímé spojení z Prahy s nízkonákladovou společností není.

Do Frankfurt vás může dopravit například Student Agency. Cena za zpáteční jízdenku je nejméně 1 700,- Kč. Pak se musíte z Frankfurtu dopravit do Hahn. Autobus, který vás dopraví před letiště, stojí 12 €/ 306 Kč za osobu. Cena obousměrné jízdenky je 16 € / 408 Kč. Pamatujte, že v Hahnu není skoro nic, je to malá obec. Pokud budete trávit noc na letišti, určitě nebudete jediní, v noci je z letiště velká noclehárna.

Jak jste si asi všimli, doprava na letiště Hahn je poněkud drahá. Takže pokud nepojedete autem s úsporným motorem, je výhodnější doletět do Frankfurtu například z Katovic s Wizzairem. Cena letenky tam i zpět za obě osoby se pohybuje na hranici 1 000,- Kč.

28.-31. 10. 2010 Hotel Santa Lucia **

Booking
objednat

hotel 3 171,- Kč pokoj pro 2 os.
letiště Frankfurt-Hahn letecky s Ryanairem 2 040,- Kč / Cena je za dvě osoby
doprava z/na letiště + MHD+letenky z Katovic 1 201,- Kč Celkové náklady:
2 osoby
6 412,- Kč
Levné ubytování v Santiagu de Compostela

Denně aktualizováno:

 

Musíte mít prohlížeč, který podporuje iframe.

Ilustrační foto

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.08.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!