Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Tip na eurovíkend: lázeňské město Budapešť

Ilustrační foto - budova ParlamentuBudapešť patří k největším lázeňským městům Evropy. Budapešť má zhruba 2 milióny obyvatel, a je tedy podstatně větší než-li Praha. Podobně jako Praha, i Budapešť se pyšní zápisem do UNESCO. Město je rozděleno Dunajem na dvě části. Jedna část, Buda, je poměrně dost hornatá, ta druhá část, Pešť, naopak spíše rovinatá.

Hornatější část je postavena na tzv. Budínských vrších, které na území města dosahují nadmořské výšky přes 500 metrů. Oproti tomu nejnižší místo v Budapešti nedosahuje ani výšky 100 metrů nad hladinou moře.

Podobně jako v Praze či Vídni, i v Budapešti najdete spoustu památek, které stojí za to vidět. Například Országház – je největší budovou parlamentu v Evropě. Ve městě najdete spoustu parků, namátkou „Marketin ostrov“ (v maďarštině Margit sziget ). Nejvíce slávy Budapešti přinášejí zdejší lázeňská centra. Ve městě je přes 120 pramenů, jejichž teplota je mezi 26-76 °C!

 

Jak se do Budapeště dopravit?

Způsobů je několik. Samozřejmě můžete zvolit vlastní dopravu a najít si ubytování v budapešťských hotelech. K tomu by vám mohl posloužit náš vyhledávač levného ubytování. Další možností je využít služeb různých cestovních kanceláří. Je spousta cestovek, které sem pořádají zájezdy. V poslední době je také možné využít služeb různých slevových serverů. Pokud tedy hledáte levné zájezdy do Budapeště, vyplatí se kontrolovat i nabídky slevoserverů. Například my jsme nalezli tento levný zájezd, nebo spíše pobyt, u serveru Zapakatel. Za cenu 3 999 korun si zakoupíte ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu Gloria pro dva na 3 noci. V ceně je navíc snídaně, plavba po Dunaji, tzv. Budapest Card. Budapest Card je karta, která vám umožní vstoupit do ZOO zdarma, případně díky ní se můžete přepravovat s MHD zdarma.

Každopádně tato maďarská metropole není od nás nijak daleko a navštívit toto město stojí určitě za to.

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.12.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.