Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Tipy na letošní cestování po Česku aneb Kam se vydat v létě 2020?

Teploty šplhají k výšinám, opatření se uvolňují. Konečně se zdá, že na nějakou tu dovolenou přeci jen vyjedeme. Většina z nás ale moře vymění za břehy rybníků, poznávání krás za hranicemi zase za objevování dosud neobjevených tuzemských míst. Kam se letos vydat na dovolenou?

 

 

Všichni máme za sebou pár těžkých měsíců, pořádnou dovolenou si tak opravdu zasloužíme. Měla by být klidná, bez stresu a shonu. Ideální tak je najít místo, kde si odpočinete, projdete se panenskou přírodou, milovníci historie by zase v dosahu měli mít nějaký ten hrad nebo zámek. Jsou u nás taková místa?

Ano, jsou. Každý má ale jiné preference, proto někdo zamíří na venkov, jiný se rozhodne na vlastní kůži okusit lázně. Další se zase vydá do ruchu velkoměsta. Kam letos vyrazí Češi? Třeba do západních Čech.

 

 

Západní Čechy, to jsou hory, rašeliniště, lázně, prameny i krásné rozhledny

Na západní Čechy padne volba při výběru dovolené jen málokdy. Většina z nás je má spojené s mnoha turisty, kteří je po celý rok okupují. Letos je ale všechno jinak. Zahraničních turistů tu bude jen poskrovnu, proto je ten nejlepší čas vydat se poznat zdejší krásy.

 

Karlovy Vary – město zážitků

Jedno z měst západočeského lázeňského trojúhelníku, kde najdete unikátní klima s pozitivními účinky na vaše zdraví. Na své si tu přijdou jak aktivně založení jedinci, tak ti, kteří chtějí o dovolené jen lenošit.

 


Františkovy Lázně

Město s šachovnicovým půdorysem a mnoha empírovými a klasicistními budovami leží uprostřed krásných parků a lesoparků. Spolu s Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi tvoří proslulý západočeský lázeňský trojúhelník. Leží v okrese Cheb v Karlovarském kraji, zhruba 5 kilometrů severně od Chebu.

Víte, že známým symbolem Františkových Lázní je plastika malého chlapečka s rybou v ruce, kterému se přezdívá František? Je symbolem plodnosti, říká se o něm, že žena, která ho pohladí na palci levé nohy do roka otěhotní.

 


Mariánské Lázně – zapomenutý klenot ČR

Nehostinné údolí, kde dřív byl jen neprostupný les a bažina, se na konci 18.století proměnilo v město s elegantními lázeňskými hotely, malebnými parky, krásnou kolonádou a mnoha vycházkovými stezkami.

Dominantou města je Zpívající fontána, která se nachází nedaleko sochy opata Reitenbergera a hraje denně, každou lichou hodinu od 7,00 do 19,00. Ve 21 a 22 hodin jsou tóny doplněny o barevné podsvícení.

Víte, že v Mariánských Lázních se můžete ubytovat ve více než 50 hotelech? Navíc můžete udělat něco pro své zdraví a objednat si nějakou tu lázeňskou proceduru, popíjet minerální prameny, chodit na procházky. Určitě byste neměli vynechat návštěvu zdejšího Miniaturparku Boheminium, výběh s daňky a jeleny, když s sebou máte děti, zajděte také do parku Prelát.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.07.2020


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.