Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Tipy na sportování na Lipně pro celou rodinu

A kde že to je? Lipno se nachází v Jižních Čechách, v blízkosti Rakouska a Německa. Z Prahy je to necelých dvě stě kilometrů.

 

 

 

 

Jízda na kole či in-linech

Lipno nabízí desítky kilometrů cyklostezek, po kterých se můžete prohánět na kole či in-line bruslích. Nádherná šumavská příroda z nich navíc dělá ráj pro všechny cyklisty. Nachází se zde systém pěti navzájem propojených cyklotras, které jsou na pěti hraničních přechodech napojeny na cyklostezky rakouské.

 

 

Indoorové sporty

V zimní sezóně či při nepříznivém počasí, lze využít služeb sportovní arény, která nabízí aktivity jako je tenis, squash, badminton, bowling, apod. Vyzkoušet si zde můžete i lezeckou stěnu, která má 26 výstupových cest a je vhodné pro dospělé i děti. Stěna sahá 9 metrů do výšky a s vybavením si nemusíte dělat starosti, protože to vám rádi zapůjčí. Zaujmout by vás mohl i golfový simulátor, díky němuž si můžete zahrát na světoznámých hřištích. Zařízení na projekčním plátně zobrazuje zvolené hřiště, včetně bunkrů, příkopů a překážek. Přístup na trenažer je však umožněn pouze zkušeným hráčům, protože zde odpalujete skutečný míček.

 

 

Vodní sporty

Co by to bylo za léto bez vodních sportů? Na Lipně si můžete vyzkoušet windsurfing, kiteboarding, aquaskipping či jachting. Jeho rozloha a povětrnostní podmínky k tomu přímo vybízí.

 

 

Aquaworld Lipno a aquapark Frymburk

Aquaworld Lipno nabízí relaxaci ve vířivce, v níž se vám naskytne pohled na celou přehradu. Samozřejmostí je bazén pro plavce a mnoho atrakcí pro vaše děti.
Aquapark ve Frymburku taktéž nabízí vyžití pro děti i dospělé. V současné době navíc buduje venkovní vyhřívané bazény, které nikde jinde na Lipně nejsou. Kromě dětského bazénu budou všechny ostatní bazény přístupné celoročně.

 

 

Kde se na Lipně ubytovat

Lipno samozřejmě nabízí nepřebernou škálu ubytování. Vyzkoušet můžete například příjemné rodinné prostředí frymburského hotelu Leyla. Celá stavba připomíná horskou chatu a nachází se v těsné blízkosti přehrady. Celková kapacita hotelu je 63 lůžek. Hostům je k dispozici kolárna s lyžárnou a kamerově hlídané parkoviště. Stravu vám může zajistit hotelová restaurace, která kromě tradiční české kuchyně nabízí i unikátní kuchyni kavkazskou. Pro rodiny má připravené také i různé svačinové balíčky, díky kterým si můžete zajistit občerstvení aspoň na část dne.

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.