Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Německo     

BuGa 2011 - Národní zahradnická výstava v Koblenci

BuGa (Bundesgartenschau) je největší něměcká výstava zahradnictví a krajinné architektury s dlouholetou tradicí. Poprvé se konala již roku 1951 ve městě Hannover a poté každé dva roky. V roce 2011 ji hostí přímo ve svém historickém centru malebné město Koblenec na soutoku Rýna a Mosely. Výstava bude veřejnosti otevřena 15. dubna 2011 a potrvá až do 16. října 2011.

Výstava se rozprostře nejen ve třech speciálně upravených areálech, ale také přímo v historickém centru Koblence. Budou tu k vidění unikátní a šlechtěné rostliny, pečlivě vypěstované soukromými sběrateli a nejlepšími zahrádkářstvími. Generálním ředitelem výstavy je nadaný zahradník-krajinář Hans Peter Faas. Květiny pokryjí během výstavy na 48 000 m². K vidění budou sezónní rostliny, rozmanité druhy růží, pokojové květiny, keře, háje, lesíky, pohřební květiny a také speciální variace rostlin na různá témata. Město Koblenec je v prvním týdnu připraveno až na 3 miliony návštěvníků, kteří budou přijíždět z celého Německa i sousedních zemí.

V ceně sezonní vstupenky je také projížďka lanovou dráhou, která byla postavená speciálně pro tuto výstavu a bude zde fungovat po dobu jejího konání. Dráha vede z centra výstavy až na pevnost Ehrenbreitstein a nabídne tak návštěvníkům pohled na barevné květinové koberce z ptačí perspektivy. Přepraví až 7 000 lidí za hodinu a vyjede do výšky 850 m. Zajímavostí je jedna z kabin, která má prosklené dno a návštěvníci si tedy mohou vychutnat rozhled ze všech úhlů.

Organizátoři mysleli i na děti a připravili pro ně interaktivní programy a hry, čtyři krásná hřiště včetně vodního světa a skateparku.

Koblenec (Koblenz)

Město, které založili před 2 000 lety Římané, se nachází na soutoku řek Rýna a Mosely. Soutok se nazývá „Deutsches Eck“ – Německý roh a zdobí jej monumentální památník s jezdeckou sochou císaře Viléma I. V minulosti byl Koblenec zabrán Franky, byl sídlem německého kurfiřta, obsazen Francouzi a opevňovaný Prusy. Koblenec leží v regionu Horní údolí Středního Rýna, který patří od roku 2002 mezi památky světového dědictví UNESCO. Romantické město chce prostřednictvím výstavy poskytnout potěšení a zábavu pro všechny návštěvníky pozoruhodně krásného regionu v samém srdci Evropy. Výhled na pevnost Ehrenbreitstein, která se tyčí nad Koblencem, soutok dvou řek, příkré svahy vinic a historické město samo slibují nezapomenutelný zážitek.

Tipy:

•    Vstupné: 20 euro za celodenní vstupenku pro dospělé, 5 euro pro děti a studenty a 18 euro za osobu ve skupině větší než dvacet osob. Je také možné zakoupit tzv. sezonní vstupenku, která stojí 110 euro, zahrnuje vstupné na lanovou dráhu a platí po celou dobu konání výstavy. Více na www.buga2011.de
•    Doprava: Do Koblence se dostanete rychle a levně letadlem přes Kolín nad Rýnem, kam z Prahy denně létá německá nízkonákladová letecká společnost Germanwings. Cena letenky začíná na 19,90 euro a let trvá necelou hodinu. Více informací najdete na www.germanwings.com. Přímo z letiště můžete jet vlakem nebo autobusem, do Koblence je to asi hodinu a půl.
•    Výstava má bezbariérový přístup.
•    Doporučujeme vychutnat si místní víno, jímž je oblast proslulá. Například ryzlink je právem vyhlášený. Je lehce ovocný a aromatický, chutí připomíná jablka, grapefruity, broskve, med a květ růže. Díky vyššímu obsahu kyselin je navíc velmi osvěžující. Na soutoku řek Mosela, Sára a Ruwer se rozkládá vinařská oblast, pyšnící se vysokou mezinárodní přestižní. Specializuje se právě na produkci ryzlinku, jemuž se na místních svazích náramně daří.

Vložil/a: Daniel Česák 22.12.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!