Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Německo     

BuGa 2011 - Národní zahradnická výstava v Koblenci

BuGa (Bundesgartenschau) je největší něměcká výstava zahradnictví a krajinné architektury s dlouholetou tradicí. Poprvé se konala již roku 1951 ve městě Hannover a poté každé dva roky. V roce 2011 ji hostí přímo ve svém historickém centru malebné město Koblenec na soutoku Rýna a Mosely. Výstava bude veřejnosti otevřena 15. dubna 2011 a potrvá až do 16. října 2011.

Výstava se rozprostře nejen ve třech speciálně upravených areálech, ale také přímo v historickém centru Koblence. Budou tu k vidění unikátní a šlechtěné rostliny, pečlivě vypěstované soukromými sběrateli a nejlepšími zahrádkářstvími. Generálním ředitelem výstavy je nadaný zahradník-krajinář Hans Peter Faas. Květiny pokryjí během výstavy na 48 000 m². K vidění budou sezónní rostliny, rozmanité druhy růží, pokojové květiny, keře, háje, lesíky, pohřební květiny a také speciální variace rostlin na různá témata. Město Koblenec je v prvním týdnu připraveno až na 3 miliony návštěvníků, kteří budou přijíždět z celého Německa i sousedních zemí.

V ceně sezonní vstupenky je také projížďka lanovou dráhou, která byla postavená speciálně pro tuto výstavu a bude zde fungovat po dobu jejího konání. Dráha vede z centra výstavy až na pevnost Ehrenbreitstein a nabídne tak návštěvníkům pohled na barevné květinové koberce z ptačí perspektivy. Přepraví až 7 000 lidí za hodinu a vyjede do výšky 850 m. Zajímavostí je jedna z kabin, která má prosklené dno a návštěvníci si tedy mohou vychutnat rozhled ze všech úhlů.

Organizátoři mysleli i na děti a připravili pro ně interaktivní programy a hry, čtyři krásná hřiště včetně vodního světa a skateparku.

Koblenec (Koblenz)

Město, které založili před 2 000 lety Římané, se nachází na soutoku řek Rýna a Mosely. Soutok se nazývá „Deutsches Eck“ – Německý roh a zdobí jej monumentální památník s jezdeckou sochou císaře Viléma I. V minulosti byl Koblenec zabrán Franky, byl sídlem německého kurfiřta, obsazen Francouzi a opevňovaný Prusy. Koblenec leží v regionu Horní údolí Středního Rýna, který patří od roku 2002 mezi památky světového dědictví UNESCO. Romantické město chce prostřednictvím výstavy poskytnout potěšení a zábavu pro všechny návštěvníky pozoruhodně krásného regionu v samém srdci Evropy. Výhled na pevnost Ehrenbreitstein, která se tyčí nad Koblencem, soutok dvou řek, příkré svahy vinic a historické město samo slibují nezapomenutelný zážitek.

Tipy:

•    Vstupné: 20 euro za celodenní vstupenku pro dospělé, 5 euro pro děti a studenty a 18 euro za osobu ve skupině větší než dvacet osob. Je také možné zakoupit tzv. sezonní vstupenku, která stojí 110 euro, zahrnuje vstupné na lanovou dráhu a platí po celou dobu konání výstavy. Více na www.buga2011.de
•    Doprava: Do Koblence se dostanete rychle a levně letadlem přes Kolín nad Rýnem, kam z Prahy denně létá německá nízkonákladová letecká společnost Germanwings. Cena letenky začíná na 19,90 euro a let trvá necelou hodinu. Více informací najdete na www.germanwings.com. Přímo z letiště můžete jet vlakem nebo autobusem, do Koblence je to asi hodinu a půl.
•    Výstava má bezbariérový přístup.
•    Doporučujeme vychutnat si místní víno, jímž je oblast proslulá. Například ryzlink je právem vyhlášený. Je lehce ovocný a aromatický, chutí připomíná jablka, grapefruity, broskve, med a květ růže. Díky vyššímu obsahu kyselin je navíc velmi osvěžující. Na soutoku řek Mosela, Sára a Ruwer se rozkládá vinařská oblast, pyšnící se vysokou mezinárodní přestižní. Specializuje se právě na produkci ryzlinku, jemuž se na místních svazích náramně daří.

Vložil/a: Daniel Česák 22.12.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.