Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Kam o víkendu? Na burčák do Znojma, na slovanosti do Krumlova

Už zkončilo léto, máme tu podzim, to by nám však nemělo zabránit vyrážet ven. V některých městech trvá stále vinobraní, například ve Znojmě. Také probíhají slavnosti v Českém Krumlově.

Plackobraní

Popis: Tradiční akce sřadou soutěží pro děti i dospělé jejíž zajímavou součástí je soutěž o největší a nejchutnější upečenou placku. Ve stánku Pohádkového království bude každou sudou hodinu OZPáček razítkovat zájemcům pohádkové čtyřpohledy. Pojištěnci OZP navíc obdrží malý dárek.

Burčákfest ve Znojmě - 24.9.2010 - 25.9.2010

Ochutnávka burčáků a vín, bohatý kulturní program, doprovodný program s gastronomickými specialitami, cimbálová a dechová hudba, rock, pop, jazz, country.

Jablonecké podzimní slavnosti - 24.9.2010 (09:00) - 25.9.2010 (18:00)


Svatováclavské slavnosti s trhem a celodenní kulturním programem v Jablonci nad Nisou. Jablonecké podzimní slavnosti jsou stěžejní městskou kulturně-společenskou akcí roku. Starosta předá po dobu slavností vládu nad městem svatému Floriánovi, který přivede muzikanty, tanečníky, kejklíře a trhovce. Pódium před radnicí roztančí jablonecké pěvecké a taneční soubory, hudební školy a skupiny, které vždy přilákají tisíce diváků. Vystoupení jabloneckých umělců jsou okořeněna přítomností tuzemských i zahraničních hostů. Řemeslníci nabídnou své tradiční výrobky pro radost, jablečný trh a mistři kuchyně potěší hladové poutníky. Město přivítá ve dnech konání řadu významných hostů u příležitosti slavnostního otevření Muzea.

Vinobraní Litoměřice - 24.9.2010 - 25.9.2010


19. ročník tradičního vinobraní s bohatým programem na náměstí.

Oslavy svátku sv. Václava v Českém Krumlově - 24.9.2010 - 28.9.2010


K poctě svatému Václavu, patronovi české země, města Český Krumlov a vinařů i pivovarníku bude ve městě připraven bohatý program.
Již v pátek roztančí historické uličky a zákoutí města 4. ročník Mezinárodního folklórního festivalu, jehož program bude návštěvníky provázet celý den na náměstí Svornosti. Na náměstí nebude chybět staročeský jarmark řemeslných výrobků a vybrané českokrumlovské restaurace či hostince nabídnou originální Svatováclavské menu. Žízeň zažene pivo z budějovického Budvaru.

Ani letošní ročník se neobejde bez sobotního setkání Václavů a Václavek. Všichni nositelé tohoto jména se mohou podepsat do pamětní knihy Václavských slavností. Českokrumlovští ohňostrůjci Jiří Honc a Zdeněk Štěpánek představí v rámci letošních Svatováclavských slavností plody svého několikaletého bádání – v sobotu ve 21.15 hodin vypukne jedinečný barokní ohňostroj. V zahradách pivovaru Eggenberg čeká na nejmenší návštěvníky zábavný program. Během dětského sobotního odpoledne nebude nouze o překvapení, hry o ceny a dárky pro děti. Odpoledne se uskuteční veřejná ochutnávka vítězných produktů soutěže „Regionální potravina Jihočeského kraje".

V den svátku Václava budou probíhat mimořádné prohlídky kostela a kaple svatého Václava s odborným výkladem Petra Pavelce nebo prohlídky města s průvodcem zdarma. A ani v noci nebude zavřeno – Noc otevřených muzeí a galerií patří k tradicím slavností. Své dveře otevřou významné krumlovské galerie a nabídnou všem návštěvníkům prohlídky s programem zdarma.
Kdy se akce koná:

Indiánský víkend v Merbolticích - 24.9.2010 (18:00) - 26.9.2010 (16:00)

Program Je určen pro kohokoli, kdo si chce vyzkoušet nové věci, nebo si jen osahat indiánské výrobky. Stejně tak zde bude spousta místa, pro diskusi nad výrobky a postupy jejich výroby. Součástí tohoto kurzu je prohlídka ekologického hospodářství a možnost zakoupení výrobků z kozího mléka přímo od hospodáře.

Náplň kurzu:

Pátek: Příjezd, seznámení, ubytování atd.

Sobota dopoledne: přírodní život, jeho rytmus, rozdělení a funkčnost (9:00 – 12:00) -odpoledne: rostliny, stromy a byliny kolem nás s možností využití (13:00 – 17:00)

Neděle pro zájemce procházka po okolí s hledáním stop, základní orientace (06:00 – 08:00) - dopoledne: zbraně, jejich výroba a využití (9:00 – 12:00)  odpoledne: diskuze na téma „co vás zajímá“, odjezd (13:00 – 16:00)

Samozřejmostí je možnost účastnit se pouze některé části nebo jednoho dne. Ubytováni zajištěno na karimatce v stodole nebo v indiánském přístřešku dle dohody. Jediné co potřebujete sebou je dobrá nálada, jídlo podle vašeho uvážení nebo je zde možnost zajištění stravování a ti co chtějí s námi strávit noc tak karimatku a spacák. Pro kvalitnější služby je důležité nahlášení účasti předem a to nejpozději do 23. 9. 2010 nejlépe emailem, nejnižší počet účastníků je 5 osob.

Cena: celý kurz (dva dny) – 1 000,- Kč, Jednotlivé přednášky – 350,- Kč, Rodiny (2 dospělí + 2 děti jeden den) – 500,- Kč, Nocleh – 50,- Kč, Stravování (3x denně) – 250,- Kč na osobu a den

Vložil/a: Daniel Česák 24.09.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!