Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Kam o víkendu? Na burčák do Znojma, na slovanosti do Krumlova

Už zkončilo léto, máme tu podzim, to by nám však nemělo zabránit vyrážet ven. V některých městech trvá stále vinobraní, například ve Znojmě. Také probíhají slavnosti v Českém Krumlově.

Plackobraní

Popis: Tradiční akce sřadou soutěží pro děti i dospělé jejíž zajímavou součástí je soutěž o největší a nejchutnější upečenou placku. Ve stánku Pohádkového království bude každou sudou hodinu OZPáček razítkovat zájemcům pohádkové čtyřpohledy. Pojištěnci OZP navíc obdrží malý dárek.

Burčákfest ve Znojmě - 24.9.2010 - 25.9.2010

Ochutnávka burčáků a vín, bohatý kulturní program, doprovodný program s gastronomickými specialitami, cimbálová a dechová hudba, rock, pop, jazz, country.

Jablonecké podzimní slavnosti - 24.9.2010 (09:00) - 25.9.2010 (18:00)


Svatováclavské slavnosti s trhem a celodenní kulturním programem v Jablonci nad Nisou. Jablonecké podzimní slavnosti jsou stěžejní městskou kulturně-společenskou akcí roku. Starosta předá po dobu slavností vládu nad městem svatému Floriánovi, který přivede muzikanty, tanečníky, kejklíře a trhovce. Pódium před radnicí roztančí jablonecké pěvecké a taneční soubory, hudební školy a skupiny, které vždy přilákají tisíce diváků. Vystoupení jabloneckých umělců jsou okořeněna přítomností tuzemských i zahraničních hostů. Řemeslníci nabídnou své tradiční výrobky pro radost, jablečný trh a mistři kuchyně potěší hladové poutníky. Město přivítá ve dnech konání řadu významných hostů u příležitosti slavnostního otevření Muzea.

Vinobraní Litoměřice - 24.9.2010 - 25.9.2010


19. ročník tradičního vinobraní s bohatým programem na náměstí.

Oslavy svátku sv. Václava v Českém Krumlově - 24.9.2010 - 28.9.2010


K poctě svatému Václavu, patronovi české země, města Český Krumlov a vinařů i pivovarníku bude ve městě připraven bohatý program.
Již v pátek roztančí historické uličky a zákoutí města 4. ročník Mezinárodního folklórního festivalu, jehož program bude návštěvníky provázet celý den na náměstí Svornosti. Na náměstí nebude chybět staročeský jarmark řemeslných výrobků a vybrané českokrumlovské restaurace či hostince nabídnou originální Svatováclavské menu. Žízeň zažene pivo z budějovického Budvaru.

Ani letošní ročník se neobejde bez sobotního setkání Václavů a Václavek. Všichni nositelé tohoto jména se mohou podepsat do pamětní knihy Václavských slavností. Českokrumlovští ohňostrůjci Jiří Honc a Zdeněk Štěpánek představí v rámci letošních Svatováclavských slavností plody svého několikaletého bádání – v sobotu ve 21.15 hodin vypukne jedinečný barokní ohňostroj. V zahradách pivovaru Eggenberg čeká na nejmenší návštěvníky zábavný program. Během dětského sobotního odpoledne nebude nouze o překvapení, hry o ceny a dárky pro děti. Odpoledne se uskuteční veřejná ochutnávka vítězných produktů soutěže „Regionální potravina Jihočeského kraje".

V den svátku Václava budou probíhat mimořádné prohlídky kostela a kaple svatého Václava s odborným výkladem Petra Pavelce nebo prohlídky města s průvodcem zdarma. A ani v noci nebude zavřeno – Noc otevřených muzeí a galerií patří k tradicím slavností. Své dveře otevřou významné krumlovské galerie a nabídnou všem návštěvníkům prohlídky s programem zdarma.
Kdy se akce koná:

Indiánský víkend v Merbolticích - 24.9.2010 (18:00) - 26.9.2010 (16:00)

Program Je určen pro kohokoli, kdo si chce vyzkoušet nové věci, nebo si jen osahat indiánské výrobky. Stejně tak zde bude spousta místa, pro diskusi nad výrobky a postupy jejich výroby. Součástí tohoto kurzu je prohlídka ekologického hospodářství a možnost zakoupení výrobků z kozího mléka přímo od hospodáře.

Náplň kurzu:

Pátek: Příjezd, seznámení, ubytování atd.

Sobota dopoledne: přírodní život, jeho rytmus, rozdělení a funkčnost (9:00 – 12:00) -odpoledne: rostliny, stromy a byliny kolem nás s možností využití (13:00 – 17:00)

Neděle pro zájemce procházka po okolí s hledáním stop, základní orientace (06:00 – 08:00) - dopoledne: zbraně, jejich výroba a využití (9:00 – 12:00)  odpoledne: diskuze na téma „co vás zajímá“, odjezd (13:00 – 16:00)

Samozřejmostí je možnost účastnit se pouze některé části nebo jednoho dne. Ubytováni zajištěno na karimatce v stodole nebo v indiánském přístřešku dle dohody. Jediné co potřebujete sebou je dobrá nálada, jídlo podle vašeho uvážení nebo je zde možnost zajištění stravování a ti co chtějí s námi strávit noc tak karimatku a spacák. Pro kvalitnější služby je důležité nahlášení účasti předem a to nejpozději do 23. 9. 2010 nejlépe emailem, nejnižší počet účastníků je 5 osob.

Cena: celý kurz (dva dny) – 1 000,- Kč, Jednotlivé přednášky – 350,- Kč, Rodiny (2 dospělí + 2 děti jeden den) – 500,- Kč, Nocleh – 50,- Kč, Stravování (3x denně) – 250,- Kč na osobu a den

Vložil/a: Daniel Česák 24.09.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.