Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Kam o víkendu? na vinobraní či dny kulturního dědictví

K září patří bezpochyby vinobraní a toho se také dočkáme. V nejbližších dnech bude nebo již probíhá na mnoha místech. Mimo to, také v termínu od 10 - 19.9. budou probíhat dny evropského dědictví 2010. Hlavní téma dní - ,,Duše památek". Národní zahájení EHD proběne dne 10. září 2010 v Příboře. Jejich cílem je zpřístupnit nejširší veřejnosti nejzajímavější památky všech druhů tj. architektonické, archeologické, sakrální, technické, dále také muzea, galerie a knihovny a i další prostory, v nichž jsou uchovávány neuvěřitelně rozsáhlé sbírkové fondy movitého kulturního dědictví.

O akcích a zpřístupněných památkách ve vlastnictví Středočeského kraje nebo spravovaných jeho příspěvkovými organizacemi v roce 2010 najdete více informací zde.


Svatováclavské vinobraní 2010 - 4.9.2010 (11:00) - 28.9.2010 (18:00)

Svatováclavské slavnosti, a po dvou letech se může vinice pochlubit 1. (panenským) vinobraním, které vypukne v sobotu 4. září a bude probíhat každý víkend a to až do úterý 28. září, kdy celé slavnosti ukončí postava Svatého Václava s jeho družinou. Vinice se tak vždy na víkend promění v dějiště lidově pojatých slavností s tradičními stánky s vínem, burčákem a gastronomickými lahůdkami.
Návštěvníci budou moci mimo jiné shlédnout i autentický proces lisování vína s degustací vinného moštu, prohlédnout a vyzkoušet si práci s historickým vinařským náčiním, být svědky rytířských soubojů nebo si při sklence vína, spolu s živou hudbou, vychutnat jedinečný výhled na historické jádro města. Prožijte den plný hudby, zpěvu a vína v areálu Pražského hradu.

Vinobraní v Trojské botanické zahradě


Už několik let patří do základního programu na měsíc září  Vinobraní v Trojské botanické zahradě. I letos zveme milovníky vín k příjemnému posezení na naší vinici, se sklenkou dobrého vínka. Můžete ochutnat nejen vína z Vinice sv. Kláry, ale i další vzorky od našich významných vinařů. V prodeji bude i burčák. Občerstvit se můžete hned u několika stánků.

Jako každý rok je bohatý program:

Sobota 11.9.
(Program začíná v 11:00, bavit se můžete do 21:30 / zahrada se zavírá ve 22:00)
11.00 - 12.00 - původně avízovaného kouzelníka Magistra Kellyho nahradí stejně zručný kouzelník GRINO (Magistr Kelly si neporadil s tak banální záležitostí, jako je zranění kolene, proto se vydal v šanc lékařům ... prostě šel pod kudlu... přejeme hodně zdraví!!! a rychlou rekonvalescenci:-)
12.30 - 16.00 - Třehusk - Staropražské písničky
16.30 - 21.30 - Cimbálovka Michala Horsáka

Neděle 12.9.
(Program začíná v 11:00 a pokračuje do 19:00)
11.00 - 14.00 - Petr Kocman& PK Band - „ New Country"
14.30 - 19. 00 - Cimbálovka Michala Horsáka

BABÍ LÉTO 2010 - 8.9.2010 - 12.9.2010


9. ročník Mezinárodního folklórního festivalu ve Valašském Meziříčí. V hlavních programech se představí domácí i zahraniční dospělí účastníci festivalu. Nedílnou součástí jsou programy koncipované pro děti – s účinkováním dětských a mládežnických souborů. Během posledních osmi ročníků festivalu se představilo divákům 30 dospělých souborů, z toho 10 ze zahraničí (Slovensko, Polsko, Bulharsko, Řecko, Španělsko - Baskicko, Černá Hora) a 17 dětských souborů, z toho 5 ze zahraničí (Slovensko, Polsko, Maďarsko, Bulharsko).

Vstupné: většina pořadů zdarma, sobota 150,-Kč /20,-Kč

LADRONKAFEST - Praha - 11.9.2010 11:00

11. září 2010 jsou od 11 hodin zváni do pražského parku Ladronka všichni, kteří chtějí žít aktivně. Čekají tam na vás desítky volnočasových aktivit, které si můžete zdarma vyzkoušet. Vedle programu na pódiu na vás v prostoru parku čeká přes 60 stanovišť s nejrůznějšími aktivitami, do kterých se můžete sami zapojit. Zajímá vás sport, tanec, malování, hudba, umění nebo adrenalin? Na Ladronce si může každý najít to, co je jeho srdci i schopnostem nejblíž.  


Více informací o programu na www.ladronkafest.cz

Kde:  Park Ladronka, Praha

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.09.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.