Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Kam o víkendnu? Na Drakiádu či na brambory do Chrudimi

Akce pro nás o víkendu nekončí, stále máme kam vyrážet. Tento víkend můžete podpořit děti a rodiče v pokusu o rekord v pouštění drahů ve Velkých Karlovicích. Nebo pokud máte radi jídla z brambor na různé způsoby, zajeďte si do Chrudimi, kde můžete ochutnat všelijaké pokrmy právě z brambor.

Drakiáda - Ve Velkých Karlovicích bude nebe plné draků - 2.10.2010

O vytvoření nového oficiálního zápisu do České knihy rekordů se budou v sobotu 2. října 2010 pokoušet všechny děti i rodiče v rámci tradiční Drakiády ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Letošní soutěžní pouštění draků se bude odehrávat na sjezdovce Razula, která patří mezi nejdelší vkraji. „Draka si můžete vyrobit již od 10 hodin v nedalekém hotelu Galik nebo přinést rovnou na Razulu. Loni se akce konala u hotelu Horal, ale zde se nachází nové, devíti jamkové golfové hřiště. Letošní novinkou je i Valašská olympiáda stypickými soutěžemi pro děti i rodiče." Stávající rekord byl vytvořen vDěčíně před třemi lety s 58 draky na obloze v jednu chvíli.

Ve Velkých Karlovicích bude rozdávat ceny Pompo, v případě příznivého počasí přiveze Tescoma skákací hrnec a o zábavu se bude starat moderátor. Dalšími partnery akce jsou Galaxie - zábavní park pro děti, Spektrum Rožnovska, Východní Morava, Rodinné pasy a Wellness Horal.

Program Drakiády ve Velkých Karlovicích:
10:00 registrace, výroba draků - hotel Galik
12:00 Valašská olympiáda pro děti i dospělé - Ski areál Razula
13:00 soutěžní létání: Drak Mrak, Šikula, Krasavec a Obr - Ski areál Razula
14:00 pokus o rekord "Nejvíce létajících draků v jednu chvíli"- Ski areál Razula
15:00 vystoupení skupiny historického šermu Valmont
15:30 vyhlášení vítězů, dětské karaoke

Podzimní stovečka - cykloakce - 2.10.2010 7:30

Start - hospůdka u Janů (u kostela), Hvozdná, 7:30 - oběd i večeře zajištěny, trasa vede přes Hostýnské vrchy

Bramborová sobota - 2.10.2010


Ochutnávka tradičních bramborových jídel a příležitost dozvědět se vše o pěstování, použití i uskladnění brambor, od 10 do 15 hodin.
Místo konání: Veselý Kopec - Obec Vysočina,Chrudim

Pražská noblesa 2010 - 2.10.2010 8:00


Závod historických vozidel a motocyklů s datem výroby do roku 1970. Na akci je přihlášeno víc než 140 veteránů. Jedná se o jednu z největší akcí tohoto druhu v Praze i České republice. Historická vozidla se sjedou v 8:00 ve Žlutých lázních odkud pojedou závod Jeremenkovou ulicí až k obchodnímu centru Arkády Pankác, kde proběhne mezi 15 a 17 hodinou doprovodný program a vyhlášení.
Kde:  Jeremenkova, Praha

Evropský festival ptactva - 2.10.2010 8:00


Nenáročná procházka za ptáky přes Hořínský park a zdymadla k Vltavě, kde bude připravena ukázka odchytu a kroužkování ptáků. Sraz v 8 hod před budovou muzea.
Kde:  Hořín

Medovinobraní - 2.10.2010 10:00


Oslavy medu a medoviny - historický šerm, kejklíři, polykač ohně, dobová hudba, pro nejmenší klaun Hugo, noční prohlídky zámku, tržiště v předzámčí...
Kde:  Zámek Stránov, Jizerní Vtelno

zamek stranov


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.09.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.