Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Kam o víkendu? Desingblok nebo na posvícení?

Další víkend je tu. Pro milovníky designu a inovací musíme doporučit designblok 2010, jistě nezapomenutelná podívaná na čem budeme sedět nebo z čeho budeme jíst za pár let. Pro rodiče  s dětmi proběhne posvícení v Kouřimy, o zábavu bude postaráno. Nebo s dětmi zajít na Ještěd za pohádkovými bytostmi.

Designblok 2010 - 5.10.2010 - 10.10.2010

Dvanáctý ročník Designbloku má na programu přes dvě stě prezentací novinek módních návrhářů, produktových designérů či grafiků. Program, který začíná dnes a potrvá do soboty, se uskuteční na čtyřiceti místech Prahy. Designblok probíhá na území celé Prahy ve vybraných showroomech, prodejnách a galeriích. Doprovodný program včetně přehlídky designérů, designérských studií, škol a projektu Créme de la créme, kde se ve speciálních instalacích představují výrobci, naleznete v centrech doprovodného programu v Superstudiích.
Designblok´10 se bude konat v týdnu 5. - 10. 10. 2010 v prostorách původního Paláce Elektrických podniků v pražských Holešovicích a na dalších místech v Karlíně a na Starém městě. Tématem letošního ročníku bude voda, která se promítne také do grafického vizuálu, který opět nafotil Salim Issa.

Z výběru zastoupených designérů, studií a firem se tradičně můžete těšit třeba na. A.M.O.S. design, Artemide, Belda Factory, Bulb, Kartell, Konsepti, Moser, Qubus, Scandium, Techo nebo Vitru. Nově se představí například USSPA – český výrobce vířivek, Ardeco Interiér – český výrobce dřevěných podlah a nábytku, Bohemia Machine – český výrobce broušeného skla, ale také IKEA se svou designovou PS kolekcí.

Hlavní část programu budete moci navštívit v jediném Superstudiu, Bubenská 1 ve zmíněném prostoru Paláce elektrických závodů, kde budou designéři a firmy prezentovat své projekty na pěti patrech o rozloze 6000m². Své místo si na Designbloku vedle produktové designu najde také móda, ale i grafický design, který bude prezentován ve Window Gallery v Rytířské ulici.

Palác Elektrických podniků , Bubenská 1 najdete přímo na stanici metra Vltavská na nároží Hlávkova mostu.

Karlovarský týden 2010 - 6. - 9.10.2010


Ve dnech 6. až 9. října 2010 se uskuteční již 5. ročník Karlovarského týdne, jehož součástí jsou již tradičně nejstarší Mezinárodní filmový festival sturistickou tématikou TOURFILM, Lázeňský festival a Lázeňská konference Sdružení lázeňských míst. Karlovarský týden - festival prezentací v cestovním ruchu a lázeňství je jedním zdůležitých marketingových nástrojů České centrály cestovního ruchu, agentury CzechTourism. Partnery projektu jsou Avant promotion (TOURFILM), České lázně v Evropě (Lázeňský festival) a Sdružení lázeňských míst ČR (Konference SLM).


Svatohavelské císařské posvícení  - 9.10.2010


Pro rodiče s dětmi je připravená Posvícenská hudebně-pohybová dílna. Samozřejmostí je dobré jídlo, pití a hudba v podání folklorního souboru z Chrástu u Plzně. Pro děti jsou připraveny dílny korálkování, drátování nebo výroba keramických drobností. Otevřeno 10.00–16.00

Kde:  Muzeum lidových staveb – Skanzen, Ruská, Kouřim

Svatováclavské jízdy - 9.10.2010


Zveme Vás do Bučovic u Votic, kde proběhne 3. ročník Svatováclavské jízdy. Jezdci v dobových kostýmech, skoky na koních, svezení dětí na koníkovi Polynce a odpolední dostih. Od rána od 9:30h až do pozdního večera se máte na co těšit.
Kde:  Bučovice, Votice

Safari stezka - 9.10.2010


Tradiční podzimní stezka pro rodiče a děti motivovaná podzimní přírodou a zajímavostmi ze života zvířat olomoucké ZOO. Pro dětské účastníky je připravena drobná odměna.

Kde:  Zoo Olomouc, Darwinova 222 29, Svatý Kopeček, Olomouc


Pohádkový les aneb Čerti na Ještědu - 9.10.2010


Zábavné putování za pověstmi Liberecka. Začátek trasy a start u šimonovické pily, cíl u rozhledny na Rašovce. Cestou potkáte nejen čertíky, ale i nevěstu, vodníka, šotka a jinou "pohádkovou havěť".
Kde:  Šimonovická, Šimonovice

Vložil/a: Daniel Česák 07.10.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.