Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Kam o víkendu? Desingblok nebo na posvícení?

Další víkend je tu. Pro milovníky designu a inovací musíme doporučit designblok 2010, jistě nezapomenutelná podívaná na čem budeme sedět nebo z čeho budeme jíst za pár let. Pro rodiče  s dětmi proběhne posvícení v Kouřimy, o zábavu bude postaráno. Nebo s dětmi zajít na Ještěd za pohádkovými bytostmi.

Designblok 2010 - 5.10.2010 - 10.10.2010

Dvanáctý ročník Designbloku má na programu přes dvě stě prezentací novinek módních návrhářů, produktových designérů či grafiků. Program, který začíná dnes a potrvá do soboty, se uskuteční na čtyřiceti místech Prahy. Designblok probíhá na území celé Prahy ve vybraných showroomech, prodejnách a galeriích. Doprovodný program včetně přehlídky designérů, designérských studií, škol a projektu Créme de la créme, kde se ve speciálních instalacích představují výrobci, naleznete v centrech doprovodného programu v Superstudiích.
Designblok´10 se bude konat v týdnu 5. - 10. 10. 2010 v prostorách původního Paláce Elektrických podniků v pražských Holešovicích a na dalších místech v Karlíně a na Starém městě. Tématem letošního ročníku bude voda, která se promítne také do grafického vizuálu, který opět nafotil Salim Issa.

Z výběru zastoupených designérů, studií a firem se tradičně můžete těšit třeba na. A.M.O.S. design, Artemide, Belda Factory, Bulb, Kartell, Konsepti, Moser, Qubus, Scandium, Techo nebo Vitru. Nově se představí například USSPA – český výrobce vířivek, Ardeco Interiér – český výrobce dřevěných podlah a nábytku, Bohemia Machine – český výrobce broušeného skla, ale také IKEA se svou designovou PS kolekcí.

Hlavní část programu budete moci navštívit v jediném Superstudiu, Bubenská 1 ve zmíněném prostoru Paláce elektrických závodů, kde budou designéři a firmy prezentovat své projekty na pěti patrech o rozloze 6000m². Své místo si na Designbloku vedle produktové designu najde také móda, ale i grafický design, který bude prezentován ve Window Gallery v Rytířské ulici.

Palác Elektrických podniků , Bubenská 1 najdete přímo na stanici metra Vltavská na nároží Hlávkova mostu.

Karlovarský týden 2010 - 6. - 9.10.2010


Ve dnech 6. až 9. října 2010 se uskuteční již 5. ročník Karlovarského týdne, jehož součástí jsou již tradičně nejstarší Mezinárodní filmový festival sturistickou tématikou TOURFILM, Lázeňský festival a Lázeňská konference Sdružení lázeňských míst. Karlovarský týden - festival prezentací v cestovním ruchu a lázeňství je jedním zdůležitých marketingových nástrojů České centrály cestovního ruchu, agentury CzechTourism. Partnery projektu jsou Avant promotion (TOURFILM), České lázně v Evropě (Lázeňský festival) a Sdružení lázeňských míst ČR (Konference SLM).


Svatohavelské císařské posvícení  - 9.10.2010


Pro rodiče s dětmi je připravená Posvícenská hudebně-pohybová dílna. Samozřejmostí je dobré jídlo, pití a hudba v podání folklorního souboru z Chrástu u Plzně. Pro děti jsou připraveny dílny korálkování, drátování nebo výroba keramických drobností. Otevřeno 10.00–16.00

Kde:  Muzeum lidových staveb – Skanzen, Ruská, Kouřim

Svatováclavské jízdy - 9.10.2010


Zveme Vás do Bučovic u Votic, kde proběhne 3. ročník Svatováclavské jízdy. Jezdci v dobových kostýmech, skoky na koních, svezení dětí na koníkovi Polynce a odpolední dostih. Od rána od 9:30h až do pozdního večera se máte na co těšit.
Kde:  Bučovice, Votice

Safari stezka - 9.10.2010


Tradiční podzimní stezka pro rodiče a děti motivovaná podzimní přírodou a zajímavostmi ze života zvířat olomoucké ZOO. Pro dětské účastníky je připravena drobná odměna.

Kde:  Zoo Olomouc, Darwinova 222 29, Svatý Kopeček, Olomouc


Pohádkový les aneb Čerti na Ještědu - 9.10.2010


Zábavné putování za pověstmi Liberecka. Začátek trasy a start u šimonovické pily, cíl u rozhledny na Rašovce. Cestou potkáte nejen čertíky, ale i nevěstu, vodníka, šotka a jinou "pohádkovou havěť".
Kde:  Šimonovická, Šimonovice

Vložil/a: Daniel Česák 07.10.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!