Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Kam o víkendu? Na pohádky, na jarmark.

Sněhová nadílka klepe na dveře, víkend volný, kam vyrazit? V tomto čase je již v plném proudu několik vánočních trhů a jarmarků. Nebo jistě zajímavá výstava fotek v Praze stojí za návštěvu.

Pojďte s námi do pohádky - 23.11.2010 (10:00) - 30.1.2011 (18:00)

Výstava skřítků, víl, vodníků a pohádkových bytostí od strašidloložky paní Vítězslavy Klimtové v Dolních Chabrech. Paní Vítězslava Klimtová dokázala to, co málokdo – vdechla pohádkovým bytostem skřítkům vílám a strašidýlkům život. Dala jim podobu laskavou, přátelskou, lákající malé i velké lidičky, aby s nimi strávili společné chvíle a uvěřili v kouzla a pohádky. v období vánoc si je můžete prohlédnout ve staré sýpce - v galerii Chaberského dvora.
Vstupné: 30/40,- Kč

Czech Press Photo - 19.11.2010 - 31.1.2011

Již 16. ročník soutěže a následné výstavy přinášející nezávislé autentické obrazové svědectví o životě, a to tak, jak je vidí doma i ve světě profesionální fotožurnalisté žijící v České nebo Slovenské republice.
Cílem soutěže i výstavy, které se konají každoročně od r. 1995, je umožnit veřejnosti být očitým svědkem událostí a jevů uplynulého roku. A rovněž snaha motivovat fotografy v každodenním stereotypu jejich práce k osobním přístupům a tak stimulovat rozvoj samotného média fotografie. Czech Press Photo dává možnost zveřejňovat i to, co z nejrůznějších důvodů navzdory svým kvalitám nenachází v médiích uplatnění. V zájmu nestrannosti posuzuje práce nezávislá, každoročně obměňovaná odborná mezinárodní porota. Czech Press Photo podporuje zájem o fotožurnalismus jako prostředek mezilidského poznání a porozumění.

Výstava tentokrát obsahuje na 500 fotografií, oceněných i dalších vybraných z celkového počtu 4236 soutěžních snímků od 299 fotografů. Jako každoročně, i tentokrát je zrcadlem života a světa uplynulého roku.

Součástí výstavy je i kolekce držitele loňského držitele Grantu Prahy Czech Press Photo 2009 Milana Jaroše nazvaná Jak se žije lidem s postižením v Praze, která je výsledkem ročního tvůrčího stipendia udělovaného pražským primátorem.

Vstupné: Dospělí - 100,-; studenti - 60,-
Kde se akce koná:Křížová chodba a Rytířský sál Staroměstské radnice v Praze

Výstava betlémů - 14.11.2010 (15:00) - 19.12.2010

Město Štramberk všechny zve na výstavu betlémů a výtvarných prací dětí štramberských škol Štramberské Vánoce. Zahájena  bude slavnostní vernisáží v neděli 14. 11. 2010 v 15.00 hod. v Muzeu Zděňka Buriana. V programu vystoupí štramberská hudební skupina Ogaři spolu se zpěvačkami a zpěváky se štramberskými koledami.  Otevírací doba denně mimo pondělí 9.00 - 12.00 hod., 12.30 - 16.00 hod.

Hry a klamy - 11.11.2010 (17:00) - 4.1.2011 (17:00)

Interaktivní výstava pro všechny generace v Jihlavě. Putovní výstava science centra iQ Park HRY A KLAMY obsahuje cca 70 exponátů, které jsou sestrojeny tak, aby v návštěvnících podnítily zájem o přírodní vědy a technické obory. Zároveň dokáže - zejména u mladší generace - spolehlivě aktivovat hravost, schopnost logického uvažování a kreativitu myšlení. Jedinečnost výstavy spočívá v tom, že na rozdíl od běžných výstav či muzeí, kde jsou exponáty doslova „nedotknutelné“, zde je zapotřebí s vystavenými objekty pracovat a takříkajíc jim „přijít na kloub“. Každý hrací stůl, interaktivní panel či závěsná tabule přibližuje jiný poznatek z oblasti fyziky nebo biologie, nicméně každý exponát v sobě skrývá prvek pobavení, hry a objevitelského vzrušení. Celkový dojem z výstavy lze shrnout do věty: Poznání je zábava.

Vstupné: 50,- Kč (děti, důchodci), 90,- Kč (dospělí), 190,- Kč (rodina 2+1), 210,- Kč (rodina 2+2)

 

Vánoční jarmark ve Slušovicích - 27.11. 9:00


od 9-15 hodin v Městském kulturním středisku ve Slušovicích
- keramika, figurky z kukuřičného šustí, zvonečky z pedigu, obrázky, dřevěné hračky, prodej a malování vánočních ozdob, perníčky, vizovické pečivo, výrobky ze dřeva, šperky, skleněné výrobky, vonné svíčky, medovina, frgály, uši, trdelníky...
- zabijačka, pravá moravská slivovice, vdolečky
- doprovodný program

Vložil/a: Daniel Česák 25.11.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.