Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Kam o víkendu? Na pohádky, na jarmark.

Sněhová nadílka klepe na dveře, víkend volný, kam vyrazit? V tomto čase je již v plném proudu několik vánočních trhů a jarmarků. Nebo jistě zajímavá výstava fotek v Praze stojí za návštěvu.

Pojďte s námi do pohádky - 23.11.2010 (10:00) - 30.1.2011 (18:00)

Výstava skřítků, víl, vodníků a pohádkových bytostí od strašidloložky paní Vítězslavy Klimtové v Dolních Chabrech. Paní Vítězslava Klimtová dokázala to, co málokdo – vdechla pohádkovým bytostem skřítkům vílám a strašidýlkům život. Dala jim podobu laskavou, přátelskou, lákající malé i velké lidičky, aby s nimi strávili společné chvíle a uvěřili v kouzla a pohádky. v období vánoc si je můžete prohlédnout ve staré sýpce - v galerii Chaberského dvora.
Vstupné: 30/40,- Kč

Czech Press Photo - 19.11.2010 - 31.1.2011

Již 16. ročník soutěže a následné výstavy přinášející nezávislé autentické obrazové svědectví o životě, a to tak, jak je vidí doma i ve světě profesionální fotožurnalisté žijící v České nebo Slovenské republice.
Cílem soutěže i výstavy, které se konají každoročně od r. 1995, je umožnit veřejnosti být očitým svědkem událostí a jevů uplynulého roku. A rovněž snaha motivovat fotografy v každodenním stereotypu jejich práce k osobním přístupům a tak stimulovat rozvoj samotného média fotografie. Czech Press Photo dává možnost zveřejňovat i to, co z nejrůznějších důvodů navzdory svým kvalitám nenachází v médiích uplatnění. V zájmu nestrannosti posuzuje práce nezávislá, každoročně obměňovaná odborná mezinárodní porota. Czech Press Photo podporuje zájem o fotožurnalismus jako prostředek mezilidského poznání a porozumění.

Výstava tentokrát obsahuje na 500 fotografií, oceněných i dalších vybraných z celkového počtu 4236 soutěžních snímků od 299 fotografů. Jako každoročně, i tentokrát je zrcadlem života a světa uplynulého roku.

Součástí výstavy je i kolekce držitele loňského držitele Grantu Prahy Czech Press Photo 2009 Milana Jaroše nazvaná Jak se žije lidem s postižením v Praze, která je výsledkem ročního tvůrčího stipendia udělovaného pražským primátorem.

Vstupné: Dospělí - 100,-; studenti - 60,-
Kde se akce koná:Křížová chodba a Rytířský sál Staroměstské radnice v Praze

Výstava betlémů - 14.11.2010 (15:00) - 19.12.2010

Město Štramberk všechny zve na výstavu betlémů a výtvarných prací dětí štramberských škol Štramberské Vánoce. Zahájena  bude slavnostní vernisáží v neděli 14. 11. 2010 v 15.00 hod. v Muzeu Zděňka Buriana. V programu vystoupí štramberská hudební skupina Ogaři spolu se zpěvačkami a zpěváky se štramberskými koledami.  Otevírací doba denně mimo pondělí 9.00 - 12.00 hod., 12.30 - 16.00 hod.

Hry a klamy - 11.11.2010 (17:00) - 4.1.2011 (17:00)

Interaktivní výstava pro všechny generace v Jihlavě. Putovní výstava science centra iQ Park HRY A KLAMY obsahuje cca 70 exponátů, které jsou sestrojeny tak, aby v návštěvnících podnítily zájem o přírodní vědy a technické obory. Zároveň dokáže - zejména u mladší generace - spolehlivě aktivovat hravost, schopnost logického uvažování a kreativitu myšlení. Jedinečnost výstavy spočívá v tom, že na rozdíl od běžných výstav či muzeí, kde jsou exponáty doslova „nedotknutelné“, zde je zapotřebí s vystavenými objekty pracovat a takříkajíc jim „přijít na kloub“. Každý hrací stůl, interaktivní panel či závěsná tabule přibližuje jiný poznatek z oblasti fyziky nebo biologie, nicméně každý exponát v sobě skrývá prvek pobavení, hry a objevitelského vzrušení. Celkový dojem z výstavy lze shrnout do věty: Poznání je zábava.

Vstupné: 50,- Kč (děti, důchodci), 90,- Kč (dospělí), 190,- Kč (rodina 2+1), 210,- Kč (rodina 2+2)

 

Vánoční jarmark ve Slušovicích - 27.11. 9:00


od 9-15 hodin v Městském kulturním středisku ve Slušovicích
- keramika, figurky z kukuřičného šustí, zvonečky z pedigu, obrázky, dřevěné hračky, prodej a malování vánočních ozdob, perníčky, vizovické pečivo, výrobky ze dřeva, šperky, skleněné výrobky, vonné svíčky, medovina, frgály, uši, trdelníky...
- zabijačka, pravá moravská slivovice, vdolečky
- doprovodný program

Vložil/a: Daniel Česák 25.11.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!