Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Kam o víkendu? Na Restaurant festival nebo do Brna za Švýcarskem

Dlouho jsme vám nepsali různé akce na víkend, byly svátky - čas klidu. Nyní ale již všechno začíná nanovo a pořádají se nejrůznější akce po republice. Tento víkend nejspíše nebude tak chladný, proto dobrá příležitost někam vyrazit.

ŠVÝCARSKÉ DNY v Brně - 14.1. - 15.1.2011


Kde:     Letohrádek Mitrovských, Veletržní 920 19, Staré Brno, Brno mapa

Účinkující:

Pátek 14. ledna:
13.00 Krátké filmy a fotografie ze Švýcarska
15.00 Rodinná dovolená v kantonu Wallis, Alena Koukalová, Switzerland Tourism
16.00 Tradiční švýcarská sýrová specialita raclette
17.00 Křížem krážem Švýcarskem Michael Pokorný, Alpský klub Brno
Sobota 15. ledna:
10.00 Krátké filmy a fotografie ze Švýcarska
11.00 Prezentace o švýcarských sýrech Barbara John, SwissCheese
12.00 Tradiční švýcarská sýrová specialita raclette
13.00 Švýcarsko- ráj horských sportů Michal Bulička, Alpský klub Brno
15.00 Aletschský ledovec Milena Blažková, MediaIN; Alena Koukalová, Switzerland Tourism
16.00 Tradiční švýcarská sýrová specialita raclette
17.00 Dílo švýcarského architekta Maria Botty Jiří Junek, architekt
Délka přednášek 40-50 min.

SKI SPRINT LIBEREC 2011 - 15.1. 9:00 - 16.1.2011

SKI SPRINT LIBEREC 2011 (www.skisprint.cz) je jediným podnikem seriálu Světového poháru v běžeckém lyžování, který se koná v této sezóně na území České republiky a jedná se tak o prestižní mezinárodní událost pro celý český lyžařský sport. FIS pověřila organizací Svaz lyžařů České republiky.
Poselstvím SKI SPRINTu LIBEREC 2011 bude tradice a naděje českého lyžování, důraz bude kladen na děti a zároveň legendy českého lyžařského sportu. “Malí lyžaři i nelyžaři budou mít v areálu možnost vyžití ve Snowkidzz parku, který bude postaven v blízkosti cílového prostoru. Zájemci z řad veřejnosti si budou moci profesionální trať přímo vyzkoušet v rámci amatérského závodu," přibližuje plánované doprovodné aktivity ředitel organizačního výboru Oto Linhart. Za tři týdny se ve stejném areálu koná Zimní evropský olympijský festival mládeže EYOWF 2011.

Cena:     od 150,- Kč

Účinkující:
Běžecké závody ve sprinterských disciplínách budou probíhat v obou víkendových dnech v moderním areálu ve Vesci, který disponuje kvalitními a profilově náročnými homologovanými tratěmi i dostatečným prostorem pro diváky, včetně zázemí a techniky pro přípravu akce tohoto významu. Na několik dnů se do severočeské metropole sjedou špičkoví zahraniční reprezentanti, s nimiž poměří síly před domácími fanoušky i naše sprinterská želízka jako Dušan Kožíšek, Aleš Razým či Martin Koukal nebo dvojice Lukáš Bauer s Martinem Jakšem v klasickém team sprintu. Závodníci přicestují z italského Val di Fiemme, a z Vesce pokračují do Otepää v Estonsku.

GRAND RESTAURANT FESTIVAL se rozšiřuje - 15.1. - 15.2.2011


Gastronomická událost roku se bude konat v těchto městech: Praha, Brno, Karlovy Vary, Liberec, Nepomuk, Olomouc, Ostrava, Plzeň. Festival bude probíhat přímo v interiéru vybraných 42 TOP restaurací, lidé mohou v průběhu jednoho měsíce ochutnat luxusní delikatesy za festivalové ceny.

Kde:     Bellevue, Smetanovo nábřeží 329 18, Staré Město, Praha mapa

Cena:     200,- až 600,- Kč


Účinkující:
Mistrovský kousek šéfkuchaře, nejlepší jídlo od maminky, regionální/národní specialita nebo celé degustační menu nabídnou návštěvníkům v rámci GRAND RESTAURANT FESTIVALU šéfkuchaři TOP restaurací, které získaly vysoké hodnocení v publikaci Maurerův Výběr GRAND RESTAURANT 2011.

Tento svátek jídla trvá celý měsíc a je pořádán Pavlem Maurerem - organizátorem úspěšného a známého projektu PRAGUE FOOD FESTIVAL. Na rozdíl od letního festivalu, při němž návštěvníci ochutnávají delikatesy vždy venku na nějakém krásném specifickém místě, GRAND RESTAURANT FESTIVAL nabízí kromě nejlepších pokrmů hlavně zážitek z interiéru, atmosféry a servisu festivalových restaurací. Tato ojedinělá gastronomická událost umožňuje komukoliv, kdo má zájem o kvalitní gastronomii, aby navštívil nejlepší a zároveň leckdy dražší podniky této země a to za symbolické ceny. Letos poprvé bude festival probíhat i v jiných městech v ČR. „Během prvního tohoto zimního festivalu se nám ozvaly některé restaurace z Moravy, že mají zájem o účast, proto jsme se nyní rozhodli o rozšíření do dalších sedmi měst. Věřím, že dobré jídlo nemá hranice,“ vysvětluje Pavel Maurer.

V rámci II. ročníku Grand Restaurant Festivalu se můžete v Praze zúčastnit speciální akce pro milovníky dobrého jídla a pití. V průběhu jednoho dne ochutnáte šest mistrovských pokrmů a setkáte se osobně s TOP šéfkuchaři, jako jsou Roman Paulus, Jiří Štift nebo Shahaf Shabtay. Po celou dobu této unikátní gastronomické novinky vás bude vozit speciální "Mňam Bus", který vám umožní nerušeně degustovat a popíjet v nejlepších restauracích této země za festivalové ceny. Vyjíždí se vždy v sobotu. Seznam restaurací na webu. K tomu, abyste se mohli zúčastnit GRAND RESTAURANT FESTIVAL, musíte mít zakoupenou festivalovou ochutnávku ve vámi vybrané restauraci na příslušný den a čas.

Sobotníci - Známá i zapomenutá historie Klokot   - 15.1.2011 14:00


V sobotu 15. ledna 2011 zahájí Husitské muzeum v Táboře nový cyklus exkurzí, při jejichž organizaci těsně spolupracuje s Ochranou fauny ČR. Každou třetí sobotu v měsíci se mohou zájemci těšit na jednu netradiční procházku po Táboře či jeho blízkém okolí, během které bude připraven zajímavý výklad o historických a přírodních zajímavostech dané lokality. Vlastivědné výpravy jsou vhodné pro všechny bez rozdílu věku, pro děti bude vždy připraven ještě hravý doprovodný program.
Prvním cílem budou Klokoty, a tak je sraz účastníků stanoven na 15. leden ve 14:00 před klokotským klášterem v místě u střediska Emauzy (bývalá klokotská škola).

Vložil/a: Daniel Česák 12.01.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.