Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Kolín 2011 – Město vody

Rýn, Kolínská voda a Kölsch - to vše jsou „tekuté“ pojmy, které jsou úzce spojeny s Kolínem. Návštěvníci tohoto nádherného města si mohou vychutnat výlet lodí podél Rýna, navštívit historické muzeum parfémů, zkusit místní výtečné pivo Kölsch nebo se vykoupat v oficiálně uznávané léčivé vodě. Kolín nad Rýnem, město vod, láká spoustou aktivit,  které nabízí i v roce 2011.


Římané byli první, kteří ocenili vynikající pozici u řeky, kterou město Colonia mělo (pův. název Kolína nad Rýnem). Dodnes je řeka v tomto městě jednou z nejdůležitějších dopravních cest. Popularita plaveb po Rýnu v posledních několika letech ještě více stoupla – turisté z Nizozemí, Ameriky, Ruska, Indie aj. směřují k břehům Rýna.
Řeka nabízí příjemný způsob prohlídky města Kolín nad Rýnem, a to panoramatický okružní výlet lodí, který návštěvníkům jako na dlani servíruje všechny fantastické památky města a staví na obdiv Staré město Kolína. Ti, kteří dávají přednost suché a pevné zemi o nic nepřijdou, protože mohou prozkoumat břehy Rýna pěšky, na kole, nebo na bruslích.

Historická přístavní čtvrt v Kolíně nad Rýnem se může pochlubit novou nákupní promenádou s mnoha galeriemi a kavárnami. Srdcem čtvrti jsou tzv. „jestřábí domy“ (Kranhäuser), budovy navržené slavnými hamburskými architekty Bothem, Richterem a Teheranim.

Dalším lákadlem jsou nově opravené Rýnské doky. Rýnské doky tak nyní představují spojení klasického a starého s novým. Například bývalé sýpky v přístavní čtvrti byly pečlivě proměněny v elegantní rezidenční a kancelářské budovy.
O kousek dál, na sever proti proudu řeky, se odráží tradice romantického Rýna. Již více než tři roky zavěšují páry visací zámky na most Hohenzollern. Na znamení hluboké lásky a pevného vztahu potom hodí klíč do Rýna. Odborníci zkoumající tuto tradici věří, že zvyk pochází z Itálie. Nyní zdobí železný most více než 40 000 zámků. Jsou zde malé i velké, staré a nové, umělecky zdobené a láskyplně uspořádané. Na toto vyjádření lásky je úžasný pohled.

Návštěvníci se v letních měsících mohou také v Kolíně nad Rýnem těšit na chladnou sklenici místního piva Kölsch u jedné z pláží podél Rýna. Letní nábřeží řeky má téměř středomořskou atmosféru, návštěvníci jsou obklopeni množstvím klubů, teras a restaurací.

Kölsch: pivo a způsob života

Kölsch je název kolínského dialektu, ale později tak bylo pojmenováno i zde vařené pivo.

Existuje 26 různých značek Kölsch, které jsou regulovány úmluvou z roku 1985, která byla založena kvůli určení, která piva mohou být takto nazývána. Dohoda například stanovuje, že pivo musí být vařeno v Kolíně nebo okolí. Nejlepší způsob, jak si vychutnat toto svrchně kvašené pivo je navštívit jeden z mnoha pivovarů. Zde mohou návštěvníci také okusit, že pohostinnost v Kolíně nad Rýnem skutečně znamená otevřenost, oslavy a veselí.

Kolínská: Voňavá voda
Další tekutina s původem v Kolíně nad Rýnem je kolínská. Farina a 4711 jsou originální značky voňavé vody, která učinila Kolín slavný po celém světě.
Dlouho zavedená společnost Farina oslavila loni výročí 300 let. Voňavkář Johann Maria Farina vytvořil první originální kolínskou v roce 1709.
Návštěvníci muzea kolínské jsou vtaženi do její historie: prohlídka vedená průvodci oblečenými v dobových rokorových kostýmech odhaluje tajemství této vůně.

Historický dům 4711 byl postaven v letech 1852 až 1854. Název 4711 pochází z doby francouzské okupace, kdy vojáci bojovali s matoucími názvy ulic a tak se místo toho přešlo k číslování obytných bloků. V domě č. 4711 se návštěvníci mají také možnost ponořit do světa vůní, mezi zajímavosti patří „seminář vůně“, ve kterém mají všichni možnost vytvořit si vlastní kolínskou vodu, samozřejmě s nápovědou profesionálů.

Wellness: Relax ve vodě
Objevte čistou relaxaci v mnoha lázeňských oázách Kolína nad Rýnem. Lázně Claudies se nachází v samém srdci Rýnského parku, a jsou zařazeny mezi nejlepší termální lázně v Evropě. Tyto lázně nabízí svým návštěvníkům možnost vykoupat se v oficiálně uznávané léčivé vodě, která pochází z přírodního termálního a minerálního pramene. Termální lázně jsou postaveny ve stylu původních římských lázní a nabízí výjimečnou možnost relaxace na celkové ploše 12 000 čtverečních metrů – a to vše uprostřed pulsujícího města.

Uniknout z každodenního shonu mohou návštěvníck také v secesních lázních Neptune. Hosté mohou relaxovat v rekonsturované sauně s japonskou zahradou Zen nebo v unikátních asijských lázních. Hotely Savoy a Mauritius a další také nabízejí nejen hotelovým hostům možnost vychutnat si širokou škálu lázeňských služeb.  


Tipy:

Informace pro návštěvníky Kolína -  www.koelntourismus.de.

Muzeum kolínské vody – otevírací doba: Po – So 10 – 18, Ne 11 – 18, vstupné 5 Euro, 3x týdně probíhají prohlídky s průvodcem v kostýmu, který představuje J. M. Farinu. Více na http://www.farina.eu .

Pivnice a restaurace v centru Kolína, kde můžete ochutnat pivo Kölsch -  www.peters-brauhaus.de , www.gaffelamdom.de ; www.cafe-reichard.de, www.brauhaus-sion.de

Doprava: levné letenky z Prahy do Kolína seženete na www.germanwings.com , z Prahy do Kolína a zpět létají denně.

Vložil/a: Daniel Česák 19.04.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!