Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Kolín 2011 – Město vody

Rýn, Kolínská voda a Kölsch - to vše jsou „tekuté“ pojmy, které jsou úzce spojeny s Kolínem. Návštěvníci tohoto nádherného města si mohou vychutnat výlet lodí podél Rýna, navštívit historické muzeum parfémů, zkusit místní výtečné pivo Kölsch nebo se vykoupat v oficiálně uznávané léčivé vodě. Kolín nad Rýnem, město vod, láká spoustou aktivit,  které nabízí i v roce 2011.


Římané byli první, kteří ocenili vynikající pozici u řeky, kterou město Colonia mělo (pův. název Kolína nad Rýnem). Dodnes je řeka v tomto městě jednou z nejdůležitějších dopravních cest. Popularita plaveb po Rýnu v posledních několika letech ještě více stoupla – turisté z Nizozemí, Ameriky, Ruska, Indie aj. směřují k břehům Rýna.
Řeka nabízí příjemný způsob prohlídky města Kolín nad Rýnem, a to panoramatický okružní výlet lodí, který návštěvníkům jako na dlani servíruje všechny fantastické památky města a staví na obdiv Staré město Kolína. Ti, kteří dávají přednost suché a pevné zemi o nic nepřijdou, protože mohou prozkoumat břehy Rýna pěšky, na kole, nebo na bruslích.

Historická přístavní čtvrt v Kolíně nad Rýnem se může pochlubit novou nákupní promenádou s mnoha galeriemi a kavárnami. Srdcem čtvrti jsou tzv. „jestřábí domy“ (Kranhäuser), budovy navržené slavnými hamburskými architekty Bothem, Richterem a Teheranim.

Dalším lákadlem jsou nově opravené Rýnské doky. Rýnské doky tak nyní představují spojení klasického a starého s novým. Například bývalé sýpky v přístavní čtvrti byly pečlivě proměněny v elegantní rezidenční a kancelářské budovy.
O kousek dál, na sever proti proudu řeky, se odráží tradice romantického Rýna. Již více než tři roky zavěšují páry visací zámky na most Hohenzollern. Na znamení hluboké lásky a pevného vztahu potom hodí klíč do Rýna. Odborníci zkoumající tuto tradici věří, že zvyk pochází z Itálie. Nyní zdobí železný most více než 40 000 zámků. Jsou zde malé i velké, staré a nové, umělecky zdobené a láskyplně uspořádané. Na toto vyjádření lásky je úžasný pohled.

Návštěvníci se v letních měsících mohou také v Kolíně nad Rýnem těšit na chladnou sklenici místního piva Kölsch u jedné z pláží podél Rýna. Letní nábřeží řeky má téměř středomořskou atmosféru, návštěvníci jsou obklopeni množstvím klubů, teras a restaurací.

Kölsch: pivo a způsob života

Kölsch je název kolínského dialektu, ale později tak bylo pojmenováno i zde vařené pivo.

Existuje 26 různých značek Kölsch, které jsou regulovány úmluvou z roku 1985, která byla založena kvůli určení, která piva mohou být takto nazývána. Dohoda například stanovuje, že pivo musí být vařeno v Kolíně nebo okolí. Nejlepší způsob, jak si vychutnat toto svrchně kvašené pivo je navštívit jeden z mnoha pivovarů. Zde mohou návštěvníci také okusit, že pohostinnost v Kolíně nad Rýnem skutečně znamená otevřenost, oslavy a veselí.

Kolínská: Voňavá voda
Další tekutina s původem v Kolíně nad Rýnem je kolínská. Farina a 4711 jsou originální značky voňavé vody, která učinila Kolín slavný po celém světě.
Dlouho zavedená společnost Farina oslavila loni výročí 300 let. Voňavkář Johann Maria Farina vytvořil první originální kolínskou v roce 1709.
Návštěvníci muzea kolínské jsou vtaženi do její historie: prohlídka vedená průvodci oblečenými v dobových rokorových kostýmech odhaluje tajemství této vůně.

Historický dům 4711 byl postaven v letech 1852 až 1854. Název 4711 pochází z doby francouzské okupace, kdy vojáci bojovali s matoucími názvy ulic a tak se místo toho přešlo k číslování obytných bloků. V domě č. 4711 se návštěvníci mají také možnost ponořit do světa vůní, mezi zajímavosti patří „seminář vůně“, ve kterém mají všichni možnost vytvořit si vlastní kolínskou vodu, samozřejmě s nápovědou profesionálů.

Wellness: Relax ve vodě
Objevte čistou relaxaci v mnoha lázeňských oázách Kolína nad Rýnem. Lázně Claudies se nachází v samém srdci Rýnského parku, a jsou zařazeny mezi nejlepší termální lázně v Evropě. Tyto lázně nabízí svým návštěvníkům možnost vykoupat se v oficiálně uznávané léčivé vodě, která pochází z přírodního termálního a minerálního pramene. Termální lázně jsou postaveny ve stylu původních římských lázní a nabízí výjimečnou možnost relaxace na celkové ploše 12 000 čtverečních metrů – a to vše uprostřed pulsujícího města.

Uniknout z každodenního shonu mohou návštěvníck také v secesních lázních Neptune. Hosté mohou relaxovat v rekonsturované sauně s japonskou zahradou Zen nebo v unikátních asijských lázních. Hotely Savoy a Mauritius a další také nabízejí nejen hotelovým hostům možnost vychutnat si širokou škálu lázeňských služeb.  


Tipy:

Informace pro návštěvníky Kolína -  www.koelntourismus.de.

Muzeum kolínské vody – otevírací doba: Po – So 10 – 18, Ne 11 – 18, vstupné 5 Euro, 3x týdně probíhají prohlídky s průvodcem v kostýmu, který představuje J. M. Farinu. Více na http://www.farina.eu .

Pivnice a restaurace v centru Kolína, kde můžete ochutnat pivo Kölsch -  www.peters-brauhaus.de , www.gaffelamdom.de ; www.cafe-reichard.de, www.brauhaus-sion.de

Doprava: levné letenky z Prahy do Kolína seženete na www.germanwings.com , z Prahy do Kolína a zpět létají denně.

Vložil/a: Daniel Česák 19.04.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.