Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Tip na víkend: Skanzen Rožnov pod Radhoštěm

Pokud byste si rádi udělali výlet do jednoho z českých míst, seznámíme vás s městem Rožnov pod Radhoštěm. Toto město se nachází ve Zlínském kraji v okrese Vsetín na úpatí Vsetínských vrchů v nadmořské výšce 378 m. n. m. Protéká jím řeka Rožnovská Bečva.

 

 

 

 

Kam se podívat:
Toto malebné město je nejznámější svým skanzenem Valašské muzeum v přírodě. Patří k němu nejnavštěvovanější a nejstarší část - Dřevěné městečko, které bylo otevřeno roku 1925 a znázorňuje způsob života v období od poloviny 19. stol. V průběhu hlavní sezóny zde naleznete i vyžití  v podobě folklorních a řemeslných programů, v zimě krásné Vánoční trhy konané jen jeden den v roce. Můžete si pochutnat na klobáskách nebo proslulých valašských frgálech, případně si vybrat podle své chuti v restauraci uvnitř areálu.

Doba prohlídky trvá přibližně 45 minut. Cena vstupného je 60,- Kč/osobu, 30,- Kč/dítě, lze uplatnit různé slevy.


Druhou částí skanzenu je Valašská dědina. Prohlídkou Valašské dědiny se vrátíte o 150 let zpátky do vesnice na úbočí Beskyd. Prohlédnete si způsob bydlení v různých sociálních vrstvách té doby. Podíváte se na hospodářské usedlosti, salašnické stavby, mlýn a kovárnu postavené mezi políčka, zahrádky a ovocné stromy a možná se setkáte i s pobíhajícími ovečkami.  

Prohlídka s průvodcem trvá 120 minut. Cena vstupného je 100 Kč/osobu, 50 Kč/dítě, lze uplatnit slevy.

Třetí a nejmladší částí je Mlýnská dolina. Byla otevřena v roce 1982. V Mlýnské dolině se nachází dodnes funkční technické stavby,  jako jsou valcha, mlýn, pila a hamr, které jsou na vodní pohon.  Dále se zde nalézá původní stavba lisovny olejů ze 17. století. Setkáte se zde i s expozicí „Dopravních prostředků na Valašsku“.

Prohlídka s průvodce trvá cca 70 minut. Cena vstupného je 80,- Kč/osobu, 40,- Kč/dítě, lze uplatnit slevy.

V době letních měsíců je ve všech 3 areálech otevřeno od 9.00 do 18.00. Každý měsíc v roce je otvírací doba jiná, v případě zájmu jsou bližší informace zde.Do správy muzea také patří Pustevny. Nachází se zde romantické secesní dřevěné stavby zvané Libušín a Maměnka nyní sloužící jako restaurace a hotel, Pustevenka a drobná stavba Valašské zvonice. Můžeme se zde dostat např. lanovou dráhou (ve výšce 620 m až 1020 m. n. m.), která je vzdálená 6 km od Frenštátu p. Radhoštěm směrem do Trojanovic, konečná stanice Ráztoka (záchytné parkoviště pro automobily).  Jednotlivá jízda pro dospělé 60,- Kč, zpáteční 90,- Kč. Po shlédnutí Pusteven můžeme pokračovat po turistické nenáročné stezce na horu Radhošť k soše pohanského boha Radegasta – boha slunce, války, hojnosti a úrody.

Občerstvit se můžete o kousek dál v restauraci s oblíbeným hořkým mokem Radegastem. Abyste si zpříjemnili cestu zpátky, nemusíte jít jen pěšky nebo lanovkou. Můžete si na Pustevnách zapůjčit koloběku (nosnost 150 kg a možností dětské sedačky do 20 kg) a můžete si sjet trasu z Pusteven zpátky do Rázstoky, kde ji jen vrátíte. Cena za zapůjčení je 110,- Kč, pro 3 a více koloběžek 90,- Kč/koloběžku.

 

Poloha města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

  Ubytování v této lokalitě

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 31.01.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!