Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Výlet do Cách na výstavu

Po staletí prolévali Evropané svá hrdla pivem, vínem a kořalkou. V 17. století však na Starý kontinent dorazila káva, a to současně s čajem. Předtím byla rozšířena jen mezi Araby v Africe, čaj, jak je známo, má svůj původ v Asii. Nejdříve se oba nápoje těšily přízni pouze u aristokratických kruhů, než se postupně usídlily i mezi měšťanstvem. Jejich obliba odpovídala tehdejšímu duchu osvícenství, které v 18. století opanovalo všeobecné myšlení.

Káva a čaj: vystřízlivění Západu
Muzeum Couven, Cáchy, 4. prosince 2010 – 23. března 2011

Pro správný požitek z drahých exotických káv a čajů bylo zapotřebí nových přístrojů pro přípravu i jejich podávání. Kromě přístrojů na pražení a mletí kávy bude v cášském muzeu Couven k vidění i porcelánové nádobí, které panstvo využívalo úměrně svému stavu.

O Cáchách a jeho vánočních trzích jsme psali v tomo článku.


•    Muzeum je otevřené od úterý do pátku od 10 do 18 hodin. Vstupné: dospělí 5 euro , děti 2,5 euro, rodinná vstupenka 9 euro, 50 % sleva pro majitele dlouhodobých jízdenek Deutsche Bahn. Více informací na www.couven-museum.de.
•     V době od 21. listopadu do 23. prosince probíhají v Cáchách vánoční trhy proslulé nejen svojí kouzelnou atmosférou, ale i typickými perníčky Printen.
•    Do Cách se můžete dostat rychle a levně i letadlem. Nejbližším letištěm je 65 km vzdálený Kolín nad Rýnem, kam z Prahy denně létá německá nízkonákladová letecká společnost Germanwings. Více informací najdete na www.germanwings.com. Z Kolína do Cách dojedete rychle a pohodlně vlakem, na nádraží projdete přímo z letiště. Cesta vlakem trvá asi hodinu.

Vložil/a: Daniel Česák 07.12.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!