Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Výlet do Cách na výstavu

Po staletí prolévali Evropané svá hrdla pivem, vínem a kořalkou. V 17. století však na Starý kontinent dorazila káva, a to současně s čajem. Předtím byla rozšířena jen mezi Araby v Africe, čaj, jak je známo, má svůj původ v Asii. Nejdříve se oba nápoje těšily přízni pouze u aristokratických kruhů, než se postupně usídlily i mezi měšťanstvem. Jejich obliba odpovídala tehdejšímu duchu osvícenství, které v 18. století opanovalo všeobecné myšlení.

Káva a čaj: vystřízlivění Západu
Muzeum Couven, Cáchy, 4. prosince 2010 – 23. března 2011

Pro správný požitek z drahých exotických káv a čajů bylo zapotřebí nových přístrojů pro přípravu i jejich podávání. Kromě přístrojů na pražení a mletí kávy bude v cášském muzeu Couven k vidění i porcelánové nádobí, které panstvo využívalo úměrně svému stavu.

O Cáchách a jeho vánočních trzích jsme psali v tomo článku.


•    Muzeum je otevřené od úterý do pátku od 10 do 18 hodin. Vstupné: dospělí 5 euro , děti 2,5 euro, rodinná vstupenka 9 euro, 50 % sleva pro majitele dlouhodobých jízdenek Deutsche Bahn. Více informací na www.couven-museum.de.
•     V době od 21. listopadu do 23. prosince probíhají v Cáchách vánoční trhy proslulé nejen svojí kouzelnou atmosférou, ale i typickými perníčky Printen.
•    Do Cách se můžete dostat rychle a levně i letadlem. Nejbližším letištěm je 65 km vzdálený Kolín nad Rýnem, kam z Prahy denně létá německá nízkonákladová letecká společnost Germanwings. Více informací najdete na www.germanwings.com. Z Kolína do Cách dojedete rychle a pohodlně vlakem, na nádraží projdete přímo z letiště. Cesta vlakem trvá asi hodinu.

Vložil/a: Daniel Česák 07.12.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.