Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Kam o víkendu? Hlavolamy nebo na keltský svátek?

Nyní se nám akce pomalu přemisťují z venku do vnitřích prostor, kde je tepleji a příjemněji. Tento víkend můžeme zavítat na pražské letiště a zkusit si dlabat do dýně. Nebo v Brně zajít na jistě zajímavou výstavu fotografií.

Mezinárodní hudební a taneční festival dětí a mládeže - 21.10.2010 (17:30) - 31.10.2010 (19:30)

Na všechny příznivce hudby a tance čeká jedinečná atmosféra svátku, kterou tvoří mistrovská vystoupení talentovaných mladých umělců z Čech, Ruska, Ukrajiny, Polska, Estonska, Arménie, Bulharska a Gruzie.
Vstupné: 200,- Kč

Hlavolamy - Dobrodružství na hradě - 15.10.2010 (08:00) - 17.11.2010 (17:00)


Interaktivní výstava hlavolamů pro děti a dospělé v Litomyšli. Výstava je určena hlavně pro dětského návštěvníka, ale na své si přijdou i rodiče. V kulisách hradních rozvalin čekají na návštěvníky hlavolamy, hry a rébusy s různou obtížností pro zkušené luštitele i pro začatečníky. Do katalogu si návštěvníci zapisují správná řešení nebo si za splněný úkol dávají razítko. Po celou dobu se návštěvníkům věnuje průvodce, který je seznámí s historií jednotlivých hlavolamů a pomůže při práci s katalogem.Interaktivní prohlídky pro školy, skupiny, rodiny s dětmi a jednotlivce: Skupiny (školy apod.), které mají zájem o prohlídku s lektorem, prosíme objednat předem.
Zájemci z řad veřejnosti (individuální návštěvníci, rodiče s dětmi apod.) si mohou objednat termín návštěvy v pracovní dny i o víkendu. V pracovní dny v časech od 8.00, 9.30, 11.00 a 13.00 hodin. O víkendu bez časového omezení.
Otevřeno úterý - pátek 8 - 12, 13 -16 hodin. Víkendy 9 - 12, 13 -17 hodin.
Vstupné: děti, studenti, důchodci, držitelé ZTP 15,- Kč, dospělí 30,- Kč,rodinné 60,-Kč

IntimPlay - 10.10.2010 (17:00) - 24.10.2010 (19:00)


Komorní festival studentských filmů v Pitomé kavárně v Praze. Pitomá kavárna na pražském Smíchově pořádá projekci tří krátkých filmů, z nichž dva jsou od studentů Filmové akademie Miroslava Ondříčka (FAMO), třetí od začínajících mladých filmařů.
Akce se koná 10. října 2010 a pak ještě další dvě následující neděle, vždy od 17 hodin. Studentům se podařilo vlastními prostředky a silami vytvořit zajímavé hrané snímky, v jednom z nich jim dokonce zahráli Vojtěch Kotek, Lucie Vondráčková, Radek Kuchař a další. Vstupné: dobrovolné

Keltský svátek Samhain  - 23.10.2010

Vsobotu 23. října se na zámku Nižbor opět sejdou nejen příznivci Keltů, aby společně oslavili keltský svátek Samhain, kterým Keltové slavili nový rok. Vdaném období dočasně přestala existovat hranice mezi světem živých a tzv. Jiným světem-záhrobím a zemřelí se na chvíli vydávali mezi žijící příbuzné. Keltové své předky symbolicky uctívali řadou pokrmů a nápojů. Slavnosti na zámku začnou ve 14 hodin a návštěvníky čeká hudba, tanec, bojové souboje a další zábava.

Členové sdružení Bóiové a Fergunna o.s. a Stradonice.cz předvedou svoji zručnost a představí některá keltská řemesla jako je ražba mincí, kovářství, hrčířství, tkaní, pečení chleba atd. Nádvoří zámku bude patřit skupině Tua Deargh a soubojům statečných Keltů. Milovníci tance budou mít možnost nejen obdivovat umění tanečníků zGal-Tir, ale také si pod jejich vedením vyzkoušet některé dobové tance. Během odpoledne a podvečera živě několikrát vystoupí hudební skupiny Kelská vinice a Dick O´Brass. Děti se mohou těšit na spoustu zajímavých soutěží a her včetně tolik oblíbeného „pěveckého klání" Stradonice hledají Superbarda. Připravena bude rovněž archeologická dílna, kde si nejmenší návštěvnící mohou „zahrát na archeology". Nebude chybět ani pohádkové vyprávění. Keltové během Samhainu na znamení konce jednoho období symbolicky zhášeli ohně vdomech. Vyvrcholením oslav na Nižboře tedy bude ohromující večerní ohňová show se zapálenými loučemi, tyčemi atd. vpodání skupiny Orbis de Ignis. Jako připomenutí konce starého roku bude následně uhašen slavnostní oheň. Po celou dobu konání oslav je zajištěno občerstvení. Návštěvníci si samozřejmě budou moci prohlédnout zajímavou multimediální expozici zdejšího Informačního centra keltské kultury. Přijďte tedy i Vy strávit říjnovou sobotu ve společnosti Keltů.
 
Vstupné Rodina - 200 Kč
Dospělý - 100 Kč
Dítě - 50 Kč

Halloween na Letišti   - 23.10.2010

Od 13 do 18 hodin na letišti Praha,Terminál 2, odletová hala

Den vytvořený dětmi a jejich rodiči pro děti a jejich rodiče. Chcete si užít Městečko Tři Věže plné Policejních stanic, aut i zlodějů, požárníků, požárních aut nebo nemocnic od nejhezčích hračkářských firem? Postavíte s rodiči městečko z MEGABLOCK kostiček? Zajezdíte si s mašinkami? Nebo uvaříte v kuchyňkách  pro maminku a tatínka? Indiáni tančíci POW-WOW a dovolí vám rýžovat zlato. Tentokrát si každé dítě vytesá své vlastní dýňové strašidélko.  Odekoruje vchod do domu netopýrem. Odnese si pro babičku vlastnoručně vyrobenou brož. Vytvoří si dýňovou marmeládu do krásného ručně malovaného kelímku. Ježibabí doupě plné bonbonů od NESTLÉ výborných chutí potěší nejen mlsné jazýčky. Profesionální výtvarníci Vám namalují strašidelný obličej. Tanečnice z Family Fitness Zličín Olgy Šípkové Vás naučí tančit ZOOMBU. S námi tančí vždy celá rodina.
SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJI VYDLABANOU DÝNI O KRÁSNÉ CENY.
Kde:  Letiště Ruzyně, K letišti

Cena:  150 Kč, rodinné 500 Kč (2+3), zlevněné parkování po dobu akce - 80 Kč

Výstava „SVĚT V BRNĚ“ - Jirka Kolbaba - 29.9.2010 - 29.11.2010

  
Známý brněnský cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba, připravil po létech pro Brno velmi rozsáhlou výstavu exotických snímků zcelé planety. Dobrodruh, který navštívil již 130 zemí světa fotografuje přírodní scenérie, lidské tváře i živočichy, které na svých objevitelských cestách potkává. Inspirativní rozsáhlé fotografické projekty vidělo už velké množství diváků u nás, vněkolika evropských zemích i za oceánem. Vcitlivých minimalistických kompozicích autor nezapře mnohaletou praxi grafického designéra. Jeho výstavní projekty jsou doplňovány stovkami besed pro veřejnost, školy a firemní kolektivy, populárními mediálními pořady , kalendáři, pohlednicemi, psanými reportážemi pro četná média atd.
 
 
 

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.10.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.