Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Toulon

Foto, en.wikipedia.orgMísto bylo známé již v římské době a nazývalo se Telo Martius. 160 tisícové francouzské město se rozkládá u velkého zálivu a před otevřeným mořem je chrání poloostrov Saint-Mandrier. Štít proti chladným severním větrům tvoří horské pásmo, nejznámějším vrcholkem je Mont Faron.

Díky této poloze slouží Toulon už od 16. století jako válečný přístav. Druhá světová válka ho proto zvláště tvrdě poznamenala: velké části starého města a přístavu byly zničeny a znovu spěšné vystavěny hned po válce. Obraz města Toulonu je od té doby všechno, jen ne sladěný, a při průjezdu působí ne tak lákavě jak si zaslouží.

 

Foto, en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

By Siren-Com (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

 

Kdo se přesto rozhodne tu zdržet, bude příjemně překvapen: je tu jednak kouzelný přístav s Námořním muzeem a obrovským arsenalem francouzského válečného námořnictva, který si lze prohlédnou z lodi. Atmosféra sice už není taková jako v těch časech, kdy Toulon platil za zkažené Petit Chicago, ale trocha té námořnické hatmatilky se ve zdejších ušmudlaných hospodách dá pořád ještě zaslechnout.

 

 

V současnosti je Toulon největším francouzským válečným přístavem, a rovněž roste jeho důležitost i jako obchodního přístavu.

 

Foto, en.wikipedia.org

Autor fotky - volné dílo

 

Foto, en.wikipedia.org

By Pinpin (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.5)], via Wikimedia Commons


Ubytování v Toulonu přes booking.com

Toulon


Toulon

Letenky do Toulonu objednejte na webu Kiwi.com


*Autor úvodní fotky - By Martin Stiburek (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

 

 

 

 

 

 

Čtěte také:

Přehled francouzských městVložil/a: Daniel Česák 16.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.