Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Průvodce - Trikala

Foto, en.wikipedia.orgTrikala je důležitým dopravním uzlem a zemědělským centrem celé oblasti. Leží na západním okraji Thessálské roviny na místě starověkého města Trikká, věhlasného chovem koní. Čítá 40 000 obyvatel.

Město bylo domovem Asklepia, boha lékařství. V léčitelském umění se mu dostávala moudra od kentaura Cheirona, žijícího v pohoří Pilio. Tento bájný tvor s horní částí těla lidskou a dolní koňskou byl v řecké historii vychovatelem mnoha hrdinů, jako byli Théseus, Achilles a Lasón.

 

 

 

Trikala vždycky hrála v řeckých dějinách jen vedlejší úlohu. Ze středověkých památek je zde srbská knížecí rezidence, bazar a středověký hrad.

 

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

By The original uploader was Τόμμυ at Greek Wikipedia [CC BY-SA 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons

 

Zdroj: openstreetmap.org,  Kde město leží? Mapa


Ubytování v Trikala přes booking.com

  Tip na ubytování:  Hotel Ntinas Cena za noc pro dva - 1 423 Kč

*Autor úvodní fotky - volné dílo

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.