Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Turecký Afrodísias

Foto, en.wikipedia.orgOdlehlé bývalé město Afrodísias patří k nejvýznamnějším archeologickým lokalitám Turecka. Obsahuje působivý stadion, divadlo a kdysi honosné mramorové sochy. Už v době 5800 př. n. l. se nacházel na těchto místech svatostánek a neolitičtí zemědělci sem přicházeli uctívat bohyni matku plodnosti a úrody.

 

V určité době bylo místo zasvěceno řecké bohyni lásky Afroditě, a během 2. století př. n. l. bylo pojmenováno Afrodísias. Po celá staletí nebylo ničím víc než jen svatyní, ale roku 74 př. n. l., když se místo dostalo pod ochranu Římanů, začalo růst a prosperovat jako kulturní a umělecké centrum.

V byzantské době byl Afroditin chrám přetvořen v křesťanský kostel. Město ale časem postupně upadalo do zapomnění a později se stalo tureckou vesnicí Geyre.


Foto, en.wikipedia.org

Stadion

Foto, en.wikipedia.org

Afroditin chrám

 

   
Tip na hotel:  Aphrodisias Dandalos Hotel Cena na noc pro dva - 1 348 Kč
 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 02.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!