Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Vánoční Paříž nebo Řím

cs.wikipedia.orgMáte po krk klasických českých Vánoc, které zažíváte každoročně? Chcete se vyhnout nákupům dárků a návštěvám příbuzenstva? Pak je volba jasná. Místo utrácení za dárky si prostě dopřejte vánoční dovolenou v zahraničí. O překrásnou atmosféru nepřijdete, jen ji prostě zažijete trochu jinak.

 

Romantika v Paříži

Jedním z nepříhodnějších evropských měst pro strávení vánočních svátků je bezpochyby Paříž. Vánoce se tady slaví ve velkém, všude v ulicích uvidíte světelné oblouky, barevné žárovky i svítící stromečky. Paříž se stane městem světel.

 

cs.wikipedia.org Foto, cs.wikipedia.org
   

Pokud se opravdu vydáte na vánoční poznávací zájezd do Paříže, rozhodně nevynechte procházku bulvárem Champs-Élysées a projděte si vánoční trh. Na každém kroku tam ucítíte překrásné vůně marshmallows, lískových oříšků, svařeného vína či tradiční francouzské zapečené pochoutky tartiflette.

 

cs.wikipedia.org

   Champs Elysées

 

Jestliže se vydáte s celou rodinou, určitě navštivte i místní Disneyland. O svátcích je to ještě větší zážitek. Na Mickeyho, Minnie a jejich přátele nejste nikdy moc staří.

 

cs.wikipedia.org

  Disney Land

Tradiční atmosféra v Římě

Vánoční poznávací zájezd do Říma vám dá spíš možnost prožít svátky v tradičním duchu. Prohlédnete si překrásný stromeček na Svatopetrském náměstí, ochutnáte místní výborné pečivo, sladký chléb panettone a vánoční pokrm pandoro.

Svátky tady slaví hodně v křesťanském duchu, a proto se spousta zábavy odehrává v místních chrámech. I když nejste věřící, stojí za to nahlédnout dovnitř na betlém, zajít na koncert nebo rovnou na mši. Atmosféra je nepopsatelná.

 

cs.wikipedia.org

   Basilica di San Pietro

 

Nudit se tady rozhodně nebudete. Hodně populární zimní zábavou Římanů je bruslení. Na venkovním počasí vůbec nezáleží, jsou vybaveni mnoha zimními stadiony.

 

Nejvyšší čas objednat si dovolenou

Navnadili jsme vás? V tom případě pro vás máme ještě jeden tip. Se zařízením vánoční dovolené v zahraničí neváhejte. Zkuste to třeba u CK Radok, která má aktuálně v nabídce právě vánoční zájezdy.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.