Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Pláž Chesil Beach

Foto, en.wikipedia.orgTato honosná anglická pláž, kterou tvoří dlouhý zvlněný pás oblázků, lemující pobřeží mezi Portlandem a Abbotsbury v délce 16 kilometrů, byla deklarována jednou z nejpůvabnějších lokalit  Velké Británie.

Samotná pláž ohraničuje spíše stojaté vody zátoky Fleet Lagoon, která je rájem vodního ptactva, a setkat se tu můžete i se slavnými labutěmi z Abbotsbury.

Velikost oblázků se pohybuje od nejmenších, které najdete v západní části pláže v okolí Abbotsbury, až po kamínky o průměru kolem patnácti centimetrů, které naleznete ve východní části pláže; místní rybáři údajně dokážou podle velikosti oblázků určit svou aktuální polohu na pobřeží.

 

 

Kamenný val dosahuje v některých místech výšky až patnácti metrů. Ačkoliv zimní bouřky někdy vyženou vlny do takové výšky, že se voda převalí přes vrchol hráze, nikdy se zatím nestalo, že by se val prolomil. Pláž je přístupná z úseků na východě kolem Portlandu a na západě v okolí Abbotsbury.

 

Poloha pláže na mapě

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.