Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Vláda posvětila cestovním kancelářím možnost odložení vrácení peněz za zrušené zájezdy

Vláda dnes schválila pomoc cestovním kancelářím, která by jim měla zjednodušit řešení vracení záloh a již zaplacených zájezdů. Cestovky nebudou muset vracet peníze klientům za zrušené cesty. Namísto zájezdu s odjezdem do 31. 8. 2020 dostanou klienti jen poukazku na dovolenou. Na sociálních sítích to oznámila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

 

 

 

     
  Těch, kteří už zaplatili zájezd nebo alepoň zálohu, je zhruba 400 tisíc a cestovní kanceláře zaplatily zálohy za hotely, dopravu a jinné služby v hodnotě necelých 3 miliard korun.
 
     

„Pokud klienti poukazku na zájezd nevyčerpají, peníze pak dostanou zpět. Poukaz budou smět odmítnout senioři, handicapovaní, nezaměstnaní,“ oznámila Dostálová. Tento voucher je dle ní chráněn pro případ krachu cestovní kanceláře. „Zákazník bude mít po celou dobu záruku, že obdrží podobný zájezd, až bude lépe, anebo zpět peníze po uplynutí ochranné lhůty“.

Připomeňme, že od pondělí 16. března platí zákaz vycestování z ČR, cizinci pak mají zákaz cestovat do ČR.

 


Vložil/a: Daniel Česák 06.04.2020


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.