Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Vyberte si pojištění na míru a cestujte po celém světě bez obav

MořeCestování s malými dětmi s sebou přináší i nervozitu a strach o jejich bezpečí. Abyste se nemuseli bát, vyberte si cestovní pojištění přímo na míru, které nejenže ochrání vaše děti, ale bude krýt i ztrátu zavazadel, zrušení objednaných služeb nebo úhradu předčasného návratu z dovolené.

Cestovní pojištění dovolené vybírejte podle toho, jestli se chystáte na tuzemskou nebo zahraniční cestu. Pokud se rozhodnete využít služeb cestovní kanceláře, potom jste pojištěni v rámci zájezdu. Pečlivě se ale informujte, co všechno pojištění obsahuje. Pokud by se vám pojištění od cestovní kanceláře nezdálo dostatečné, využijte služby připojištění ve smluvní nebo jiné pojišťovně.

 

Dovolená

 

Obecně lze dovolené rozdělit na ty aktivní, kde například plánujete výlety po horách, vodní nebo zimní sporty a jiné radovánky. Zejména v případě horské turistiky nikdy nezapomínejte na pojištění nákladů, spojených se zásahem horské služby a záchranářů. Přílet helikoptéry, pátrání v nepřístupném terénu a transport postižené osoby, může vyjít až na několik set tisíc korun. Proto určitě nepodceňujte i tento typ pojištění.

Druhým typem dovolené je spíše pasivní, odpočinková. U takové dovolené se zaměřte především na pojištění zavazadel, které kryje náklady spojené s jejich ztrátou nebo poškozením. Málokdo ví, že v případě ztráty zavazadel, máte nárok i na úhradu nákladů spojených s nákupem nutných hygienických potřeb a základního ošacení. Pokud tedy letecká společnost ztratí vaše kufry, nenechte si zkazit dovolenou a zakupte si nejnutnější potřeby v nejbližším obchodě.

 

Dovolená

 

I v případě dovolené, kde plánujete jen relaxovat na pláži a občas si zaplavat, nezapomínejte na pojištění pro různé vodní sporty. Jízda na vodních lyžích už totiž může spadat do kategorie extrémních sportů, a proto se vždy dopředu informujte, jaké sporty můžete v rámci pojištění provozovat.

Nezapomínejte ani na pojištění odpovědnosti, které se vyplatí v případě, kdy způsobíte úraz a škodu jiné osobě. Zejména vaše nezbedné děti mohou někoho zranit při vodních radovánkách, a proto nepodceňujte tento typ pojistného krytí i pro ně.

Jaké vybrat nejvýhodnější cestovní pojištění

Nejlevnější cestovní pojištění hledejte na internetu. Pokud si sjednáte cestovní pojištění online, můžete ušetřit až desítky procent, oproti návštěvě kamenné pobočky. Pozor na limity, za jejichž navýšení si často musíte připlácet. Zajímavou novinku představila pro letošní rok Union pojišťovna, která nabízí úhradu léčebných výloh bez limitu! Pokud máte domácího mazlíčka, kterého nemůže nikdo pohlídat, vezměte ho na dovolenou s sebou. V rámci připojištění můžete pojistit i domácí zvířátko, nebo vaši domácnost na škody, které vzniknou v době vaší dovolené.

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.