Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Vyrážíte do exotiky? Zjistěte co vše by mělo obsahovat vaše cestovní pojištění

Cestovní pojištění patří k těm nejdůležitějším věcem, které si na cesty do zahraničí pořizujeme. Dobře sjednané pojištění nám totiž může pomoci jak v případě nemoci či úrazu, tak i při ztrátě zavazadel, zpoždění letu či například spáchání přestupku v zahraničí.

V tomto článku vysvětlíme, co by určitě mělo obsahovat cestovní pojištění při cestě do exotiky.

 

 

Co nejvyšší limit u pojištění léčebných výloh

Pojištění léčebných výloh je součástí každého základního cestovního pojištění, neboť z tohoto pojištění je hrazena veškerá zdravotní péče včetně léků a převozu v zahraničí. Toto pojištění je však v různých balíčcích cestovního pojištění nabízeno s různým limitem pojistného plnění, přičemž některé pojišťovny nabízí pokrytí ve výši 2 000 000 Kč, některé až neomezený rozsah. Při cestě do exotiky hrozí nejen vyšší nebezpečí vzniku pojistné události (například nemoci), ale také zdravotní péče ve specializovaných klinikách může být podstatně dražší. Proto je vhodné sjednávat co nejvyšší, ideálně neomezený limit pojištění léčebných výloh.


Úrazové připojištění k cestovnímu pojištění

Výše uvedené pojištění léčebných výloh se vztahuje na zdravotní péči související s onemocněním, avšak nejsou z něj pokryty trvalé tělesné následky způsobené úrazem, popřípadě smrt úrazem. Na tyto případy se vztahuje právě úrazové pojištění, které lze k cestovnímu pojištění připojistit.

 

Provozujete rizikové sporty? Nezapomeňte na připojištění

Exotické země lákají k různým sportovním aktivitám. Zkusit si tak můžete například windsurfing, skok s padákem, yachting či například rafting. Cestovní pojištění však výše uvedené aktivity řadí do rizikových sportů a standardně je nepokrývá. Pokryty jsou takzvané rekreační sporty, jež zpravidla představují minimální riziko vzniku úrazu (například plavání, fitness, aerobic či jízda na kole). Naproti tomu rizikové sporty je nutné připojistit s pomocí připojištění rizikových sportů. Pokud si nejste jisti, do které kategorie spadá vaše sportovní aktivita, rozřazení sportů obvykle naleznete v příloze k pojistným podmínkám daného cestovního pojištění.

 

Rozšířené asistenční služby jsou základem

Ať již potřebujete nutně něco přeložit, nebo jste ztratili své cestovní doklady, rozhodně využijete pojištění rozšířených asistenčních služeb. Tato asistence vám dále poskytne nezbytné informace o zdravotnických zařízeních v okolí, zajistí komunikaci s lékařem či například pomůže při vzniku škody na vozidle.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.03.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!