Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Akční letenky     

Wizzair: zkušenosti, zavazadla, ceny

WizzairMaďarský nízkonákladový letecký dopravce Wizzair patří k těm, kteří nabízí nejlevnější letenky z Prahy. V minulých letech přepravil Wizzair z/do Prahy přes 340 000 cestujících. Už v letošním roce plánuje zvednout tento počet až o 42% a to na 640 000. Stále častěji lidé hledají zkušenosti s Wizzairem. I my jsme samozřejmě vyzkoušeli Wizzair a můžeme vám předložit například zkušenost s letem do Neapole.

Wizzair jako jeden z mála nízkonákladových dopravců vám umožní přepravit až 32 kg těžké zavazadlo, a to aniž byste museli platit poplatky navíc.

Odbavení na letišti Praha-Ruzyně proběhlo v naprostém pořádku. I když jsme využili odbavení online, se zavazadlem jsme museli na check-in. Tam jej pak zkontrolovali, zvážili apod. Po projití bezpečnostní kontrolou na letišti, jsme směřovali k bráně C20. Podobně jako u Ryanairu, i u Wizzairu pokládáme tzv. priority boarding, za vyhození peněz. Pokud totiž nastupujete do letadla z plochy letiště, k letadlu vás dopraví autobus. Pokud máte priority boarding, do autobusu sice nastoupíte mezi prvními, to však není výhra. Vystupovat z autobusu budete totiž jako poslední, protože autobus bývá plný lidí, a ti kteří nastoupí poslední, jako první nastupuji do letadla. Toto samozřejmě platí, pouze pokud cestující nastupují do letadla přímo na ploše letiště.

Pokud budeme hovořit pouze o konkrétním našem posledním letu do Neapole, musíme se zmínit o 30 min. zpoždění odletu z Prahy, a tím pádem také 30 min. zpoždění příletu do Neapole. Protože jsme cestovali dále za Neapol, bylo toto zpoždění nepříjemné. Doporučujeme tedy, pokud plánujete pokračovat z města přistání dále, počítat s možným zpožděním. Samozřejmě zpoždění potkává i jiné společnosti a ne jen ty letecké. Musíme dodat, že stevardky se za zpoždění na závěr letu za posádku omluvili.

Sbíráme pro vás akční zlevněné letenky od různých leteckých společnosti  - včetně Wizzairu. Registrujte se zdarma, a budeme vás pravidelně informovat o nejlevnějších letenkách na českém a slovenském trhu.

Wizzair - v letadle

Wizzair letadloWizzair používá letadla Airbus A320. Sedadla nejsou nijak číslované, takže platí totéž co u Ryaniru - sedáte si tam, kde je zrovna volno. Oproti Ryanairu však u Wizzairu je možné sedět i úplně vepředu, pokud nejsou rezervovaná. Sedadla vepředu mají mnohem více prostoru pro vaše nohy. Personál v letadle byl vstřícný. Mnozí cestovatelé, věřím, ocení i to, že z úst personálu mohou slyšet češtinu, případně slovenštinu.

Ceny v letadle

Nápoje se pohybuje nejčastěji na úrovni 2,5 € - např. 33ml Sprite, Coca Cola, Energy drink apod. Káva, kapucino se prodávají za stejnou cenu. Horký čaj koupíte za 2 €. Polévka stojí 3 €. Různé sladké tyčinky pak okolo 1 €. V letadle lze koupit také drogerii. Je však jasné, že občerstvení na palubě nepatří k těm nejlevnějším. Tím jsou nízkonákladové společnosti charakteristické. Platit u Wizzairu můžete EURy, ale také korunami či platební kartou Visa či Mastercard.

Přeprava zavazadel

Pokud si budete brát příruční zavazadlo, které je zdarma, nezapomeňte dodržet rozměry - 55x40x20 cm - a váhu zavazadla - max. 10kg. Běžné zavazadlo smí vážit až 32 kg. To je poměrně hodně. Pokud letíte s malým dítětem a kočárkem, nemusíte kočárek platit jako zavazadlo - kočárek je v ceně letenky pro malé dítě. S kočárkem smíte až před samotné letadlo, kde vám teprve kočárek naloží do zavazadlového prostoru.

Vložil/a: Daniel Česák 23.09.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!