Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Akční letenky     

Wizzair: zkušenosti, zavazadla, ceny

WizzairMaďarský nízkonákladový letecký dopravce Wizzair patří k těm, kteří nabízí nejlevnější letenky z Prahy. V minulých letech přepravil Wizzair z/do Prahy přes 340 000 cestujících. Už v letošním roce plánuje zvednout tento počet až o 42% a to na 640 000. Stále častěji lidé hledají zkušenosti s Wizzairem. I my jsme samozřejmě vyzkoušeli Wizzair a můžeme vám předložit například zkušenost s letem do Neapole.

Wizzair jako jeden z mála nízkonákladových dopravců vám umožní přepravit až 32 kg těžké zavazadlo, a to aniž byste museli platit poplatky navíc.

Odbavení na letišti Praha-Ruzyně proběhlo v naprostém pořádku. I když jsme využili odbavení online, se zavazadlem jsme museli na check-in. Tam jej pak zkontrolovali, zvážili apod. Po projití bezpečnostní kontrolou na letišti, jsme směřovali k bráně C20. Podobně jako u Ryanairu, i u Wizzairu pokládáme tzv. priority boarding, za vyhození peněz. Pokud totiž nastupujete do letadla z plochy letiště, k letadlu vás dopraví autobus. Pokud máte priority boarding, do autobusu sice nastoupíte mezi prvními, to však není výhra. Vystupovat z autobusu budete totiž jako poslední, protože autobus bývá plný lidí, a ti kteří nastoupí poslední, jako první nastupuji do letadla. Toto samozřejmě platí, pouze pokud cestující nastupují do letadla přímo na ploše letiště.

Pokud budeme hovořit pouze o konkrétním našem posledním letu do Neapole, musíme se zmínit o 30 min. zpoždění odletu z Prahy, a tím pádem také 30 min. zpoždění příletu do Neapole. Protože jsme cestovali dále za Neapol, bylo toto zpoždění nepříjemné. Doporučujeme tedy, pokud plánujete pokračovat z města přistání dále, počítat s možným zpožděním. Samozřejmě zpoždění potkává i jiné společnosti a ne jen ty letecké. Musíme dodat, že stevardky se za zpoždění na závěr letu za posádku omluvili.

Sbíráme pro vás akční zlevněné letenky od různých leteckých společnosti  - včetně Wizzairu. Registrujte se zdarma, a budeme vás pravidelně informovat o nejlevnějších letenkách na českém a slovenském trhu.

Wizzair - v letadle

Wizzair letadloWizzair používá letadla Airbus A320. Sedadla nejsou nijak číslované, takže platí totéž co u Ryaniru - sedáte si tam, kde je zrovna volno. Oproti Ryanairu však u Wizzairu je možné sedět i úplně vepředu, pokud nejsou rezervovaná. Sedadla vepředu mají mnohem více prostoru pro vaše nohy. Personál v letadle byl vstřícný. Mnozí cestovatelé, věřím, ocení i to, že z úst personálu mohou slyšet češtinu, případně slovenštinu.

Ceny v letadle

Nápoje se pohybuje nejčastěji na úrovni 2,5 € - např. 33ml Sprite, Coca Cola, Energy drink apod. Káva, kapucino se prodávají za stejnou cenu. Horký čaj koupíte za 2 €. Polévka stojí 3 €. Různé sladké tyčinky pak okolo 1 €. V letadle lze koupit také drogerii. Je však jasné, že občerstvení na palubě nepatří k těm nejlevnějším. Tím jsou nízkonákladové společnosti charakteristické. Platit u Wizzairu můžete EURy, ale také korunami či platební kartou Visa či Mastercard.

Přeprava zavazadel

Pokud si budete brát příruční zavazadlo, které je zdarma, nezapomeňte dodržet rozměry - 55x40x20 cm - a váhu zavazadla - max. 10kg. Běžné zavazadlo smí vážit až 32 kg. To je poměrně hodně. Pokud letíte s malým dítětem a kočárkem, nemusíte kočárek platit jako zavazadlo - kočárek je v ceně letenky pro malé dítě. S kočárkem smíte až před samotné letadlo, kde vám teprve kočárek naloží do zavazadlového prostoru.

Vložil/a: Daniel Česák 23.09.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.