Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Žádost ESTA pro občany České republiky

Co je to žádost ESTA? Jde o systém cestovní registrace pro výjezd do USA, o kterou musí od roku 2009 žádat všichni cestující, směřující do zámoří bezvízově.

Občané z ČR mohou do Spojených států bez víz vycestovat, vyžadován je pouze - cituji: „strojově čitelný cestovní pas“. Avšak součástí tohoto bezvízového programu - v rámci zajištění zvýšené bezpečnosti - je elektronický systém cestovní rezervace ESTA.

 


Žádost ESTA online vyřizuje a povoluje americké Ministerstvo vnitřní bezpečnosti, a to proto, aby si mohlo včas prověřit všechny návštěvníky ze zemí se zrušenou vízovou povinností, to znamená ještě před jejich odcestováním do USA.

Spojené státy doporučují českým občanům, aby o cestovní rezervaci a povolení žádali nejméně 72 hodin před zamýšlenou cestou.

Schválené povolení však nezaručuje rovnou vstup na území USA; je to pouze předběžné oprávnění k nastoupení na palubu letadla, které směřuje do Spojených států, anebo pro nalodění se na loď, plavící se týmž směrem. Schválená cestovní autorizace ESTA je však hlavním předpokladem pro uskutečnění cesty do Spojených států.

Schválená cestovní registrace má platnost dva roky; v případě potřeby – pro další návštěvy USA – je možné je i obnovit.

 

Kdo je povinen o povolení cestovní registrace ESTA žádat:

  • osoba, která chce v rámci programu bezvízového styku Spojenými státy projíždět
  • osoba, která chce vstoupit (v rámci bezvízového styku) na území USA, a to po moři nebo letecky na obchodní cestu, anebo na turistickou cestu kratší než 90 dní
  • uvedenou povinnost mají i děti, a to i v kojeneckém věku

 

Vyplnění online žádosti zabere přibližně 10 minut. Poplatek za vyřízení činí 14 US dolarů, při neschválení registrace vám bude hodnota 10 ti dolarů vrácena.

A nezapomeňte, že vycestovat je možné pouze na biometrický pas!

Pokud by se stalo, že vaše žádost bude zamítnuta, musíte požádat úřady o udělení víza typu B – 1, tzv. návštěvnické vízum, anebo o vízum typu B – 2, což je vízum turistické.

 

ESTA vás přijde na cca 308 Kč / 14 USD, zaplatíte pomocí platební karty nebo Pay Pal, schválení se dozvíte do cca 1 hodiny, k vyplnění žádosti budete potřebovat  cestovní pas (jeho fotku - stačí mobilem) a občanku (potřeba je jen číslo OP).

 

 

Další informace čtěte na webu mzv.cz: ESTA - cestování do USA v rámci bezvízového styku

 

 

 

 

Čtěte také:

Přehled států v USA

 

 

Přehled letišť v USA

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.05.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.