Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Budva - Přímořské letovisko u Jadranu

en.wikipedia.orgPřímořské letovisko Budva, chráněné horskými masivy pohoří Lovčen, leží na jadranském pobřeží v Černé Hoře.

Budva je známá nejen díky dlouhé délce slunečního svitu, nádherným plážím, středověkým památkám, ale také díky bujné středomořské vegetaci.

Je vhodná pro všechny turisty, kteří mají rádi odpočinek na pláži, kvalitní služby a v blízkosti i množství památek, kulturních a společenských akcí.

 

 

 

 

Budva

 

Památky

Nejvíce památek se nachází na území původní staré Budvy, která se rozkládala na malém poloostrově. Za městskými hradbami najdete staré budovy, náměstí a úzké uličky s jedinečnou atmosférou.

Mezi nejvýznamnější památky města Budva patří Citadela, která stojí na pozůstatcích původního středověkého kostelíku. Kostel Panny Marie, ve kterém byl dlouhou dobu františkánský klášter a později se v něm konaly koncerty, pochází z první poloviny 9. století. V kostele sv. Jana Křtitele z konce prvního tisíciletí můžete shlédnout sbírku vzácných obrazů a ikon benátských mistrů.

 

 

Trasa jízdy autem z Prahy do Budvy. Vzdálenost: 1364 km. Čas: 16:03.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Pláže

Budva má několik pláží, které byly oceněny tzv. Modrou vlajkou. Nejznámější z nich je pláž Slovenska Plaža, dlouhá více než 1,5 kilometru, která se rozkládá východním směrem od budvarského přístavu. Tvoří ji malé oblázky a má pozvolný vstup do moře, což ocení rodiny s malými dětmi. V oblibě je ale také u mladých lidí, protože nabídka sportovních aktivit na pláži je široká.

Klidnější jsou pláže Mogren I a Mogren II, nacházející se jižně od komplexu Avala, které jsou tvořeny hrubším pískem. Podél Slovenske Plaže směrem na jih vede čtyři kilometry dlouhá promenáda, která vás dovede až do sousedního letoviska Bečiči. Po promenádě jezdí mezi oběma středisky malý turistický vláček.

 

   
                                    Počasí v této lokalitě
   

 

Co se tady děje?

Budva je kulturním centrem pobřeží. Každoročně se zde koná několik kulturních akcí. Ještě před začátkem hlavní sezóny, v měsíci květnu, to je Budvarský karneval. Turisty nejoblíbenější akcí je Budvarské léto konající se od června do září převážně na různých místech staré Budvy za městskými hradbami. Dříve v Budvě vystupovali také světoznámí umělci, v roce 2007 se zde konal koncert hudební skupiny Rolling Stones a o rok později zpívala na místním podiu divákům Madonna.

Jedním z mnoha výletů, který můžete z Budvy podniknout, je prohlídka malebného městečka Sveti Stefan nacházejícího se na malém poloostrově při pobřeží přibližně deset kilometrů jižně od Budvy. Hotelový komplex, který se ve Svetem Stefanu nachází, patří k nejluxusnějším komplexům na celém jadranském pobřeží.

 

  Tip na hotel:  Montenegrina Apartment Cena na noc pro dva - 652 Kč

Budva

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Ynech, Budva

 

 

Čtěte také:

Přehled zajímavých měst a letovisek v Černé Hoře

First minute zájezdy do Budvy v Černé Hoře

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.01.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.