Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Chamonix Mont Blanc: nejen ráj extrémních sportů

cs.wikipedia.orgÚdolí Chamonix se skládá z několika městeček. V Chamonix, nazývané Cham, uslyšíte jazyky ze všech koutů světa, ohromí vás monumentálních 4810 metrů skály, sněhu a ledovce.

Dalšími horskými městečky jsou Les Houches, které nadchnou děti, Servoz, které si vybaví každý alpinista amatér. Dalšími jsou Argentière, typické svou tradiční architekturou a barokním kostelem, v poslední z nich - Vallorcine - se snoubí přírodní krásy fauny a flóry, narazit můžete na veverky, kamzíky či jeleny.

 

en.wikipedia.org

 

Jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů,  francouzské město Chamonix je spojováno s nejvyšším vrcholem Alp. Třebaže je známé především jako ráj extrémních sportovců, je obdivováno pro svá krásná panoramata, ledovce, obchůdky, kavárničky a restaurace.

Je ideálním cílem pro krátkodobé i delší pobyty, pro rodiny, páry i partu přátel. Najdeme ho v regionu Haute-Savoie na východě Francie a těší se blízkosti hranic italských a švýcarských.

Do Ženevy na mezinárodní letiště je to hodinu cesty, na hranice s Itálii 15 minut, nebo si můžete chytnout vlak a Mont Blanc Expressem se vydat i do Švýcarska.

 

Výběr hotelů z booking.com

 

Mercure Chamonix Centre

Cena na noc pro dva - 3 320 Kč
 

Chalet Hôtel Le Prieuré

Cena na noc pro dva - 3 220 Kč

 

Historie Chamonix je spojována se dvěma anglickými aristokraty: Williamem Windhamem a Richardem Pockockem. V roce 1741 netušili, jakou turistickou lavinu spustí. Hotelnictví se tu začalo rozvíjet už od konce 18. století a jde ruku v ruce s horolezectvím. Mont Blanc byl pokořen roku 1786, hory jsou demystifikovány a ideál přírody romantických hrdinů zmírňuje strach z neznámého.

 

 

První luxusní hotel byl postaven v roce 1816 a následovaly další. Zlom nastal v roce 1901, kdy byla otevřena železniční trať St Gervais Le Fayet. Cesta do Chamonix byla otevřena i v zimě. V roce 1924 se tu konaly Zimní olympijské hry. Vynechat byste neměli návštěvu Alpského muzea, které je věnováno historii lyžování.

Lyzařská oblast Chamonix se skládá ze 4 areálů, které jsou propojeny, jsou to Aiguille du Midi, Argentière, Col de Balme a La Flégère.

 

en.wikipedia.org

 

Chamonix je lokalitou, která má vždy co nabídnout, památky, zajímavosti a uchvátnou historii. Hlavním lákadlem však zůstává nejvyšší hora Evropy vysoká 4810 metrů Mont Blanc.

Návštěvníci buď mohou dosáhnout vrcholu sami, nebo jej obdivují ze stanice Aiguille du Midi (3 842 m), na jehož vrcholu najdete i krok do prázdna. Je jen pro odvážné, sestává ze skleněné kostky z 12 cm silného bezpečnostního skla, naskýtá pohled do hloubky více než 1 000 metrů a na francouzské Alpy. Autor Pierre-Yves Chays se nechal inspirovat Velkým kaňonem.

Dalším oblíbeným místem je ledovec Mer de Glace, kam vede zubačka Montenvers.

 

en.wikipedia.org

 

Neměli byste zapomenout ani na místní speciality, ty jsou často sýrové či krémové a někdy i dohromady zkombinované s masem, bramborami a salátem. Není s podivem, že se dbá na čerstvost a lokální produkty, mezi místními produkty jmenujme sýry Abondance či Beaufort či místní rybou féra z nedalekého Ženevského jezera.

Autor: Darina Kováčová

 

Chamonix Mont Blanc

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.