Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Co všechno byste měli vidět ve městě Rethymno

Rethymno se nachází na severním pobřeží ostrova Kréta. Město, které si stále zachovává svůj starý aristokratický vzhled, se stavbami ze 16. století, klenutými dveřmi, kamennými schodišti, malým benátským přístavem a úzkými uličkami. Na druhou stranu vás však překvapí svoji originalitou, vybaveností, moderním uměním dnešní doby.  Je to fascinující kombinace starého a nového světa.

 

 

 

 

Historie města

Dnešní město Rethymnon je postaven na místě starověkého mínójského města Rithymna. Město vzkvétalo nejvíce v období Mykénské éry, ale z nějakého neznámého důvodu, postupem času ztrácelo na důležitosti. Zachovalo si však svoji autonomii, nezávislost, což svědčí o mincích, které se zde razily, a obchodovalo se s nimi pouze v tomto městě. To, jak dnešní město vypadá, mají největší zásluhu Benátčané. Postavili domy, ulice, kostely, ale i přístav. 

 

 

Co zde musíte vidět

Benátská pevnost známá jako Fortezza. Tato pevnost patří mezi nejnavštěvovanější  místa ostrova.  Byla postavena koncem 16. století v renesančním stylu a jejím hlavním údělem byla ochrana obyvatelstva proti nájezdům tureckých vojsk. Za zmínku stojí také to, že Fortezza byla administrativním i náboženským centrem Rethymna. Uvnitř pevnosti je několik malých místností, které sloužily k obchodování, ale naleznete zde i starou nemocnici, muzeum, skladovací prostory a v neposlední řadě kostel. V dnešní době se v pevnosti konají různé výstavy, koncerty, divadelní hry.


Historický přístav Venetian. I když na první pohled se vám bude zdát, že jste se ocitli v Benátkách, věřte, že tento přístav postavili Turci. Naleznete zde několik útulných, malých restaurací, kaváren, ale i obchodů s čerstvými rybami. Jen ceny jsou zde poměrně drahé. Ale chcete -li ochutnat to pravé, lahodné jídlo, přístav je tím pravým místem.


Nezapomenutelná ulice Souliou. Ulice Souliou je místem, kde koupíte snad všechno, co potřebujete. Od suvenýrů, šperků, oblečení, kosmetiky, bylinek, medu, ale i lahodného alkoholu. Je to ulice, která nikdy nespí, která vám stáhne do daleké historie.

 

  Tip na hotel: Studio Lefaki Cena na noc pro dva - 1 430 Kč
  Tip na hotel: Aristea Hotel Cena na noc pro dva - 1 620 Kč
  Tip na hotel: Astali Hotel Cena na noc pro dva - 1 800 Kč


Pláž v Rethymno

Písečná pláž Rethymno se nachází jen 1 km východně od centra města, hned vedle benátského přístavu.  Krásná pláž se zlatavým pískem, křišťálově čistou mělkou vodou, a zároveň chráněnou oblastí pro želvu obrovskou. Na pláži najdete služby, jako jsou deštníky, plavčík, plážové bary, sprchy, převlékárny, ale i vybavení vodní sporty.

 

 

 

 

                     Čtěte také:  Seznam letišť v Řecku

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.