Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Costa Dorada - ráj na zemi

Costa Dorada zahrnuje 216 km pobřeží. Jde o proslulé Zlaté pobřeží, přičemž toto označení je více než výstižné. Vždyť Costa Dorada obsahuje dlouhé úseky zlatých pláží a křišťálově čistých tyrkysových vod.

Veskrze romantické pocity vyvolává rozlehlá přírodní krajina s nížinami mezi pobřežím a horami, s klidnými vesnicemi a farmami, obklopenými vinicemi, olivovými háji, mandloni a zahradami.

 

 

Costa Dorada navštíví průměrně 3,5 milionu návštěvníků ročně. Hlavním letištěm je Reus, které je téměř výhradně využíváno jednou nízkonákladovou leteckou společností. Blízkým mezinárodním letištěm je Barcelona (BCN).

 

   
 Tip na ubytování - Reus:  Pension Fonda Suiza Cena na noc pro dva - 912 Kč
   

 

Mnoho míst na pobřeží jsou malé a tradiční obce či městečka a z toho také vyplývá velmi přátelský přístup zdejších obyvatel.

Mezi nejnavštěvovanější rekreační místa na pobřeží patří město Salou, nacházející se asi 20 minut od letiště Reus.

Dalším zajímavým místem je pak El Perello, proslulé zejména svým medem a také nedalekými jeskyněmi s prehistorickými jeskynními malbami.

Kombinaci ultramoderního přístavu a středověké architektuy a bohaté námořní historie pak nabízí Torredembarra, která návštěvníkům nabízí také jemné písečné pláže.

Oblíbenou destinací je i malá rybářská vesnice Altafulla na břehu řeky Gaia, která si zachovává svůj starobylý charakter a navštívit zde lze mnoho kulturních památek.

Tisíce turistů každoročně navštíví překrásné pláže Calafellu a zdejší okolí s golfovými hřišti a řadou atrakcí je pak velmi zajímavé a přitažlivé pro rodiny s dětmi.

Gastronomický ráj pak turisté naleznou v městečku Sant Carlos de la Rapita, což je hlavní rybářský přístav. Populární jsou zde vodní sporty a město je plné skvělých restaurací, nabízejících vynikající jídla z mořských plodů.

Asi 95 km jihovýchodně od Barcelony se nachází Tarragona, což bylo původně místo starobylého iberského osídlení, které bylo založeno již ve 3. století před naším letopočtem jako římská významná vojenská a politická základna. Do dnešní doby se zde zachovala řada pozůstatků římských památek, mimo jiné nejpůsobivější z ních, Pond del Diable.

 

Pobřeží u Tarragony

 

Mimoto jsou na pobřeží k vidění i krásné středověké kláštery Poble, Santes Creus a Scala Dei, které rozhodně stojí za návštěvu. Milovníci přírody pak budou unešení z malebné krajiny Prades a Siurany, drsných hor v Tivissa, Cardo a Ports de Tortosa, o deltě řeky Ebro s labyrintem jezer a možností rybolovu nemluvě.

 

 

Costa Dorada je místem, kde se nachází mnoho krásných pláží s jemným, čistým pískem a průhlednou mělkou vodou. Jde o zcela ideální místo pro rodinnou turistiku. A nachází se zde také zábavní park PortAventura. Podél pobřeží je možné navštívit kolem 20 měst, z nichž většina udržuje svou historii a kulturu, které jsou do značné míry ovlivněny španělským a katalánským vlivem.

Autor: P.U.

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Seznam letišť ve Španělsku

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.