Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Evia – polozapomenutý řecký ráj

Evia či Euboia byla nymfa, kterou unesl a věznil starořecký bůh vody Poseidon. Ona se pak stala ochránkyní vody a její jméno posloužilo jako inspirace pro název druhého největšího ostrova v Řecku.    

Dnes je Evia moderním ostrovem s bohatým archeologickým dědictvím. Navštívit můžete vykopávky s ruinami amfiteátru nebo pozůstatky římského osídlení. Ty nejvýznamnější artefakty najdete v archeologickém muzeu nebo v muzeu řeckého folklóru.

 

 

Ostrov je především exotickým rájem s čistým mořem a rozhlehlými písečnými plážemi. Odpočinek i sportovní vyžití může nabídnout např. pláž Malakonta Beach. Hornatá krajina potěší horolezce a nadšené turisty. Nejvyšší vrchol ostrova dorostl až do výšky 1743 m. A to už je řádná výzva.

 

 

Na ostrově je celkem sedm obcí. Vaší pozornosti by nemělo uniknout historické město Eretria, které leží na jihozápadě ostrova. Panoramatu města vévodí hora Kastelli.

Hlavním městem ostrova je Chalkida, která má 50 000 obyvatel. Chalkida i Eretria významným způsobem utvářely historii ostrova. Původně mezi sebou tato dvě města soupeřila o moc. Obě města kdysi představovala důležitá obchodní centra.

 

Tip na hotel v Chalkidě - Kentrikon

   
Cena na noc pro dva - 1208 Kč

 

Kolem roku 490 př.n.l. byl ostrov téměř zničen a jeho obyvatelé byli odvedeni do otroctví. Návrat k původní prosperitě trval velmi dlouho. Dodnes není cestovní ruch v této oblasti nejrozvinutější. Po příjezdu na vás čeká panensky nedotčená krajina a čisté, turisty nezničené pláže.

Evia je ideální dovolenkovou destinací pro všechny, kteří nemají rádi turisty přeplněná místa a touží po klidu v exotickém ráji. Místní krajina je porostlá lesy, sady, olivovými háji a vinohrady. Ne nadarmo se ostrovu přezdívá „místo, kde je hojnost dobytka“. Evia je opravdu neobyčejně úrodný kraj.

 

   
                                     Počasí v této lokalitě
   

 

Čas můžete na ostrově trávit také v četných kavárničkách, restauracích, tavernách a barech. Společně s romantickým výhledem na mořskou hladinu a atmosférou malebných uliček historických měst je Evia ideální odpočinkovou destinací bez přemíry turistů.

Autor: Hanka B.

 

 

   
  Čtěte také:
 

Přehled - řecké ostrovy

 

Seznam letišť v Řecku

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.