Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Hlavní město Kanady - Ottawa

Foto, en.wikipedia.orgŠesté největší město v  Kanadě, druhé největší město v provincii Ontario a zároveň hlavní město celé Kanady. To je Ottawa, která leží v takzvaném Ottawském údolí, ve východní části zmíněné provincie.  

Rozloha města je celkem velká, jelikož činí necelých 2 780 kilometrů čtverečních. Počet obyvatel je oproti velikosti města poměrně nízký, jelikož těch bylo při posledním sčítání evidováno lehce přes 884 000.

 

Historie

Porovnáme-li Ottawu s mnoha evropskými městy, musíme říci, že je výrazně mladá. První informace o něm evidují dochavané prameny jako menší vesnici nazývanou Bytown. Tak tomu bylo až do roku 1827. Průběžným rozvojem došlo k tomu, že v roce 1855 získala již současná Ottawa statut města. Výrazný vliv na jeho rozvoj měla především královna Viktorie, která jej zvolila jako místo, kde bude předsedat kanadská vláda. To se výrazným způsobem podepsalo na architektuře města, kterou tvoří velké množství vládních budov, se spíše funkcionalistickým stylem.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Ottawa si ponechává svůj konzervativní ráz

Nejenom zmíněné vládní budovy, ale i zákazy spojené se snahou eliminovat mrakodrapy jsou důvodem, proč si Ottawa ponechává svůj na první pohled konzervativní ráz. Ten je velmi oceňován u turistů, kteří mají zájem poznat místní historii spojenou s památkami, v rámci kterých lze obdivovat i romantický styl, stejně tak jako znaky viktoriánské gotiky. Nejvyšší místní stavbou  nadále zůstává budova kanadského parlamentu, jejíž věž se tyčí do výšky 92 metrů.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Jaké památky město nabídne?

Mimo výše zmíněné budovy parlamentu může nabídnout milovníkům poznání místa, jako je například náměstí Confederation Square, zajímavý park Major's Hill Park, či úchvatně vypadající most Corktown bridge. To jsou místa, která jsou ideálním výchozím bodem pro poznání historické, ale i současné architektury.

 

Nabídka ubytování v Ottawě přes booking.com

Ottawa

Ottawa

Ottawa

Trasa letu z Prahy do Ottawy, s přestupem v Londýně, letenky na Kiwi.com


 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Poloha a hranice Kanady

 

Největší letiště v Kanadě

 

Vzdálenost letadlem do Kanady

 

Jak dlouho trvá let do Kanady?

   

 


Vložil/a: Daniel Česák 15.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.