Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Zajímavost z města Houston

HoustonNaší poslední zastávkou v  USA byl Houston, z kterého jsme večer odlétali. Nemohli jsme po navštívení Kennedy Space Centera nevyužít příležitosti se podívat i do hlavního „vesmírného“ střediska právě v Houstonu.

 

 

Vláčkové vozítko nás provedlo po skoro celém komplexu. Kde jsme se ale zastavili na delší dobu, bylo muzeum.

Nechali nás také nahlédnout do hlavního řídícího centra z 20. století, odkud se řídily ty nejznámější lety do vesmíru. I červený telefon – přímou linka k prezidentovi – tam měli! Jako z filmů…

 

Houston

 

Nemohli nás nechat jít bez zhlédnutí tréninkového „centra“. Bazén byl ale bohužel zavřený.

Žasli jsme nad obrovským rozloženým raketoplánem Saturn V. Kolem něj jsme si přečetli pár citátů známých astronautů a něco se naučili o samotných misích, kterých si patřičně Američané vážili.

 

Houston

 

Pokračovali jsme do velkého „muzea“, jehož součástí byl i simulátor vesmírného startu. Upozornění! Jen pro silné žaludky!!! My jsme se necítili dostatečně silní a odolní, tak jsme tam raději nechodili. Ale určitě to stálo za to, soudě podle výkřiků zevnitř.

Další rok prý budou otevírat novou sekci (vypadalo to jako pro děti). Sekce Mars pro návštěvníky přístupná asi od září příštího roku. Bohužel pro nás. Zklamání jsme zahnali ve velkém obchodu se suvenýry. Samozřejmě, co jsme tam mohli všechno najít? Trička, psací potřeby, upomínkové předměty – mince, magnetky, přívěsky na klíče, hračky a všechno možné. Rychle pryč, nebo to tu všechno vykoupíme, říkali jsme si.

 

Houston

 

Kvůli brzkému datu odletu jsme na město samotné neměli tolik času jako třeba v New Yorku. Náš cíl byla vysoká budova, neodhaduju si říct, jestli to byla radnice nebo nějaké kanceláře. Každopádně výhled hlavně na tu spoustu klikatících se silnic byl úžasný. Počasí nám krásně vyšlo, byli jsme spokojení.

A co prodávali v obchůdcích na ulici? Je to Texas, takže klobouky, kabelky s texaskou vlajkou a různé takové texaské věci.

Rychle jsme se sbalili a ráno vyrazili na letiště. Na naše tři týdny na východním pobřeží Ameriky snad nikdy nezapomeneme. Hlavně já ne, když to byla moje první cesta na Západ.

 

Houston

Houston

 

Autor: Lucie Pinková

 

Zdroj videa: YouTube CC, ed2111g, Houston

 

 

  Hotely v této destinaci přes booking.com

Houston

Houston

 

Letenky z Prahy do Houstonu

Trasa letu - Praha - Houston

   Trasa letu z Prahy do Houstonu s přestupy, výběr tarifů na Kiwi.com

 
Letiště Houston (IAH)
 


Návštěva Mc Donalda
Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.