Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Kaunas: Navštivte město, kde i čerti mají své muzeum

cs.wikipedia.orgKaunas je litevské město ležící asi 100 kilometrů západně od metropole - také díky výhodné poloze sem každoročně přijíždí stále více turistů a dobrodruhů. Litva je totiž stále poměrně neobjevenou perlou Evropy, a tak zde najdete perfektní kombinaci moderních hotelů, restaurací a služeb, kde se můžete v klidu vydat na procházku městem, aniž byste se u každé památky museli postrkávat v davu daších turistů.

A právě Kaunas, který mimochodem sloužil jako hlavní město svobodné Litvy za bouřlivých válečných let, nabízí návštěvníkovi vše, po čem může toužit.

 

 


Nejbližší letiště: Kaunas International Airport

Kód: KUN

Web: www.kaunas-airport.lt


Kaunas

    Trasa letu z Prahy s přestupem v Kodani, přehled tarifů na Kiwi.com

 

Díky poměrně velkému zastoupení studentů mezi jeho obyvateli je městem zábavy, alternativních uměleckých scén, kaváren a divadelních spolků. Divokou historii mapují moderní muzea, stejně jako opečovávané sbírky umění. Koneckonců, se svým rovinatým terénem je Kaunas doslova stvořen pro dlouhé procházky po zelených bulvárech Starého města a objevování tak trochu zapomenutého koutu Evropy.

 

 

en.wikipedia.org

cs.wikipedia.org

 

5 míst, co stojí za navštívení

Ďábelské muzeum

Kaunas se může pyšnit mnoha krásnými a zajímavými muzei, jedno z nich se však svou sbírkou naprosto vymyká běžným exponátům. Řeč je o Muzeu čertů v samém centru města, nedaleko univerzitních budov. Právě tady najdete více než 3000 tisíce soch, sošek, modelů a masek čertů, doprovázené strašidelnými a tajemnými příběhy a legendami. Sbírku vytvořil jediný umělec v první polovině 20. století a kromě výjimečné koncentrace ďábelských tvoření nabízí také zajímavý náhled do litevské etnografie.

Litevský skanzen zabaví celou rodinu

Skvělým místem pro celou rodinu je Litevský skanzen, který se řadí k největším svého druhu v celé Evropě. Toto muzeum pod širým nebem mapuje litevské zvyky a obyčeje. Kromě ukázky často už zaniklých řemesel se dozvíte, jak původní obyvatelé žili a seznámíte se také s jejich vírou, to vše v kulisách dobově zařízených dřevěných domků a světniček.

Monumentální Devátá pevnost

Dechberoucí muzeum bude pravděpodobně nejsilnějším zážitkem, který si z města odvezete. Devátá pevnost je totiž památníkem desetitisícům místních obyvatel zavražděných za nacistické okupace. Obdiv vzbuzuje už samotná architektura památníku, na který v tichosti a úctě hledí skupinky návštěvníků. Uvnitř vás čekají zachované dobové prostory, kde byla místní převážně židovská populace vězněna a vražděna.

Červený hrad

Nepopiratelným symbolem města je mohutná červená hradní věž. Hrad samotný kdysi ochraňoval obchodníky putující sem z celé země za výhodnou směnou. Dnes z něj stojí pouze část, bát se ale nemusíte, hrad je i po letech v perfektní kondici. Uvnitř vás čekají dobové exponáty, včetně středověké věznice.

Kostel archanděla Michaela

Kostel samotný je situován na konci dlouhé, stromy a kavárnami lemované promenády. Za návštěvu stojí hlavně večer či během zimních měsíců, kdy je nádherně nasvícen. Mohutné bílé sloupy a kupole vám ovšem učarují v každou roční dobu. Nic však nevystihuje Kaunas tolik, jako sedět v kavárně s horkou kávou, čajem či punčem a sledovat lenivý shon přehlížený dominantou kostelních věží.

 

Mapa

Zdroj: openstreetmap.org

 

Levné ubytování

Kaunas

Tip na hotel:  Laurita Cena pro tři na noc - 833 Kč

*Autor úvodní fotky - User: (WT-shared) Aiko99ann at wts wikivoyage [CC BY-SA 4.0-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0-3.0-2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

 

 

 

       
      Čtěte také:
     

Poloha a hranice Litvy

       

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.