Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Kučiště je odpovědí na otázku, proč Češi Chorvatsko tolik milují

Na jihu Chorvatska, na poloostrově Pelješac se rozprostírá tichá a poklidná rybářská vesnice zvaná Kučiště. Pro své celoročně atraktivní teploty a oblázkové pláže je zároveň i oblíbeným chorvatským letoviskem. Úzce souvisí s letoviskem Perna a vyzývá ke koupání se v moři, k dlouhým procházkám a k relaxu.

 

 

Těsné sousedství s letoviskem Perna vás možná zmate

Letovisko Kučiště těsně sousedí s letoviskem Perna. Tak úzce, že možná ani nezaznamenáte, kdy jste překročili hranici těchto letovisek. To ale vůbec nevadí. Sousedství Kučiště a letoviska Perna se zde bere jako samozřejmost, nad kterou se nikdo nezastavuje. V letovisku Perna najdete vše, co vám v Kučišti bude chybět.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Vybavenost letoviska Kučiště vás potěší

I když je Kučiště tichou vesničkou s rybářskou tradicí, nejedná se o žádné zapomenuté místo. Naopak má zde český turista možnost zakoupit si téměř vše, na co si zamane.

 

Čistá voda a více jak 300 slunečných dnů vás překvapí

Do Chorvatska se obecně jezdí i kvůli čistotě, která tam panuje. Čistá voda omývající břehy Kučiště a více jak 300 slunných dnů je důvodem k dovolené na tomto místě. Právě díky dlouhému slunnému období je Kučiště známé pro své příjemné teploty i v zimě.

 

Podmínky pro windsurfing vás nadchnou

Pokud milujete windsurfing či kitesurfing, je vesnice Kučiště tím pravým místem pro vás. Má totiž ideální podmínky pro tento sport, o čemž svědčí i přítomnost surfařských škol a půjčoven vybavení pro surfování.

 

Z Kučiště na výlety

Mnoho parádních procházek můžete uskutečnit přímo ve vesnici Kučiště. Budete mít možnost prohlédnout si kapitánské domy z 16. a 17. století nebo nádherný kostel Sv. Trojice z 18. století. Delší výlety z Kučiště do okolí si můžete naplánovat směrem do Orebiče - hlavního města poloostrova Pelješac.

 

Tip na ubytování:  Apartments Tatjana Cena na noc pro tři - 1 620 Kč
Tip na ubytování:  Apartment Bogoje Cena na noc pro čtyři - 2 120 Kč

Tip na ubytování:  Apartment Perna

Cena na noc pro čtyři - 2 425 Kč

 

Autor: Andrea Nováková

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.